Eurocomplex Trucks rozbudowuje serwis w Olchowej

17 lipca 2020, 9:52

10 lipca odbyło się uroczyste otwarcie nowej części warsztatowej w serwisie Eurocomplex Trucks w Olchowej koło Sędziszowa Małopolskiego. W nowej hali o powierzchni 350 m2 (całość 1 000 m²) zainstalowano dwa podnośniki nożycowe o nośności 30 t każdy oraz wydzielone stanowisko do napraw powypadkowych. Po rozbudowie w serwisie, w Olchowej, działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych.

Spółka Eurocomplex Trucks Sp. z o.o. powstała w roku 1997, w Krakowie. Od samego początku działa w sieci Renault Trucks jako oficjalny, autoryzowany dystrybutor samochodów nowych i używanych. W styczniu 2003 r., firma przeniosła swą działalność do nowego obiektu w podkrakowskich Piekarach zrealizowanego według europejskich standardów Renault Trucks. W 2012 r. uruchomiono kolejny punkt serwisowy w Olchowej k. Rzeszowa, który zapewnił obsługę pojazdów dla Klientów głównie z woj. podkarpackiego. Serwis rozpoczął działalność jako jednomarkowy serwis Renault Trucks, po dwóch latach, w ramach zaistniałych przekształceń biznesowych, serwis w Olchowej stał się serwisem dwumarkowym i rozpoczął również obsługę samochodów ciężarowych marki Volvo.

Obiekt w Olchowej mieści się na działce o powierzchni 1,18 ha. Przed rozbudową w tym profesjonalnym serwisie działało 8 stanowisk naprawczych, jest również myjnia, magazyn i sklep części zamiennych oraz spory plac manewrowo-parkingowy. Po rozbudowie w serwisie w Olchowej działać będzie 12 stanowisk do napraw samochodów ciężarowych. Również tu funkcjonuje dział sprzedaży samochodów nowych, a także filia Centrum Pojazdów Używanych.

Decyzja o rozbudowie serwisu była przemyślana, ponieważ mniej więcej dwa i pół roku temu serwis w Olchowej zaczął odczuwać zbyt duże obciążenie. Pierwszą rzeczą jaką wówczas zrobiono było zwiększenie zatrudnienia – obecnie pracuje tu 12 mechaników – o 50% więcej niż dwa i pół roku temu.

– Dziś, niezależnie od tego, że jest koronawirus, jesteśmy cały czas zajęci pracą. Cały czas prowadzimy rekrutację i w tym roku jeszcze zwiększymy zatrudnienie – docelowo musi być 14-15 mechaników, aby ten obiekt biznesowo miał sens. – mówi Krzysztof Bąbka, Prezes Eurocomplex Trucks.

Otwarcie serwisu symbolicznie zainaugurowały ciągniki siodłowe Renault Trucks i Volvo Trucks, które przerywając wstęgi w kolorze czerwonym i granatowym synchronicznie wjechały do hali, ustawiły się na 30-tonowych podnośnikach nożycowych i zostały na nich uniesione do góry.

Podczas inauguracji nowej hali warsztatowej Krzysztof Bąbka, prezes Eurocomplex Trucks tak skomentował aktualne plany rozwojowe swojej firmy:

– Rok 2020 jest rokiem dla nas bardzo pracowitym, bo prowadzimy równolegle 3 inwestycje. Pierwsza z nich to właśnie rozbudowa serwisu w Olchowej i uruchomienie hali, w której właśnie jesteśmy. Druga inwestycja, którą prowadzimy w Świdniku wspólnie z przedstawicielami importerów Volvo Trucks i Renault Trucks, polega na rozbudowie serwisu o kolejne stanowisko naprawcze i rozszerzeniu parkingu o ponad 30 miejsc. Na początek września planujemy również oficjalne przekazanie do użytkowania rozbudowanej hali serwisowej w Krakowie, gdzie też dobudowaliśmy jedną nawę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!