Nowa opona całoroczna do samochodów dostawczych w ofercie Firestone

22 lipca 2020, 15:14

Vanhawk Multiseason to pierwsza w historii całoroczna opona marki Firestone przeznaczona do samochodów dostawczych. Oponę opracowano z myślą o optymalnej pracy przez cały rok, we wszystkich warunkach atmosferycznych. Vanhawk Multiseason posiada oznaczenia 3PMSF i M + S oraz klasę B na etykiecie UE w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni.

Najnowszy model w ofercie Firestone został opracowany z myślą o optymalnej pracy przez cały rok jako rozwiązanie dla małych i średnich flot oraz indywidualnych kierowców aut dostawczych.

Firestone Vanhawk Multiseason gwarantuje optymalne spalanie, co potwierdza etykieta UE z oznaczeniem klasy C dla większości rozmiarów modelu. Osiągnięcie takich parametrów było możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednio sztywnego bieżnika. W jego konstrukcji dopracowano krawędzie i lamele, sprawdzające się również zimą. Potwierdza to certyfikat 3 Peak Mountain Snow Flake (3PMSF) oraz oznaczenie M + S (błoto i śnieg), dzięki czemu model spełnia wszystkie wymagania stawiane oponom zimowym przez europejskie przepisy prawa. Opona posiada klasę B na etykiecie UE pod względem przyczepności na mokrej nawierzchni. Osiągnięto to dzięki bieżnikowi z podłużnymi rowkami, które pozwalają na skuteczne odprowadzenie wody. W procesie produkcji opony zastosowano także innowacyjną, nanoselektywną technologię.

Najnowszy produkt w rodzinie Vanhawk jest produkowany w Europie. Premierę wybranych rozmiarów nowego modelu zaplanowano na październik 2020 r. W ofercie znajdzie się 19 rozmiarów, od 15” do 16”, w tym trzy modele o dużej nośności (10PR). Oznacza to, że dostępne rozmiary modelu Firestone Vanhawk Multiseason są odpowiednie dla niemal wszystkich rodzajów lekkich pojazdów ciężarowych i pokrywają 84 procent rynku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!