AUTOSAN dostarczy 90 autobusów do Warszawy

10 września 2020, 12:46

AUTOSAN i warszawskie MZA podpisali umowę na dostawę do Warszawy 90 przegubowych autobusów AUTOSAN SANCITY 18LF LNG z napędem na ciekły gaz ziemny.

Podpisana umowa jest szczególna dla AUTOSAN sp. z o.o. z kilku powodów. Jest to pierwszy tak duży kontrakt na autobusy firmy z Sanoka od wielu lat i pierwszy kontrakt na dostawę autobusów AUTOSAN dla warszawskiej komunikacji miejskiej. Co więcej, jest to także pierwszy kontrakt na przegubowe autobusy tej marki oraz pierwszy kontrakt na autobusy z napędem LNG.

SANCITY 18LF LNG wyposażone będą w silniki CUMMINS i automatyczne skrzynie biegów ZF. Autobusy przeznaczone dla Warszawy wyprodukowane zostaną na bazie licencji autobusów marki SOLBUS, które użytkowane są już od kilku lat w warszawskiej komunikacji miejskiej.  Zgodnie z zapisami umowy dostawy wszystkich pojazdów zrealizowane zostaną do 19 sierpnia 2022 r.

Ciekawostką jest, że jedna z pierwszych dużych dostaw w powojennej historii fabryki również realizowana była na potrzeby warszawskiej komunikacji miejskiej. Była to dostawa 15 tramwajów wyprodukowanych w Sanoku na otwarcie trasy W-Z w 1949 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

kierman, 11 lipca 2021, 20:34 0 0

porażka

Odpowiedz