Profesjonaliści wybierają wycieraczki Boscha

16 listopada 2020, 23:12

Linia Bosch Aerotwin i Twin truck to kompletna oferta wycieraczek do pojazdów użytkowych.

Dobra widoczność jest niezbędna w pracy kierowcy samochodu ciężarowego lub autobusu. Tysiące kilometrów tras przemierzanych w różnych strefach klimatycznych i warunkach pogodowych to prawdziwy poligon do testowania części samochodowych. Właśnie wtedy najbardziej docenia się doskonałe oczyszczanie szyby, bezszelestną pracę i zwiększoną żywotność piór wycieraczek. W tak zmiennych i trudnych warunkach jak deszcz, śnieg, lód czy kurz lub inne zanieczyszczenia wycieraczki Boscha doskonale spełniają swoje zadanie. Różnorodność oferty Boscha spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, jakimi są kierowcy ciężarówek.

Wycieraczki, które oferuje Bosch do samochodów użytkowych to linie Aerotwin oraz Twin truck.

Wycieraczki Twin – jakość premium w klasycznym wydaniu

Linia Twin to wycieraczki szkieletowe, przegubowe przeznaczone do montażu na hak. Dostępne są w długościach od 400 do 1000 mm. Szkielety tych wycieraczek są wykonane w całości z lakierowanego i cynkowanego metalu, co gwarantuje solidne wykonanie, odporność na korozję i długą żywotność.

Pióra wycieraczek wykonane są z dwóch rodzajów gumy pokrytych powłoką grafitową, co zapewnia wysoką jakość oczyszczania szyby i cichą pracę.

Klasyczne wycieraczki szkieletowe są nadal bardzo popularne na wyposażeniu fabrycznym samochodów. Nowością w ofercie Boscha do samochodów ciężarowych jest wycieraczka N76 (nr zamówieniowy 3.397.015.372). Jest to wycieraczka szkieletowa o długości 70 cm, z linii Twin Truck do ciężarówek Scania typu R.

CZY WIESZ ŻE: Wycieraczki TWIN N w czasie swojego przeciętnego czasu działania wykonują ponad 500.000 cykli pracy? To naprawdę sporo i oznacza spore oszczędności dla kierowców i właścicieli flot.

Aerotwin z polimerową powłoką PPP

Linia Aerotwin to wycieraczki płaskie, dostępne w długościach od 450 do 800 mm. Wycieraczki te wyróżnia skuteczne oczyszczanie szyb dzięki równomiernemu rozłożeniu docisku pióra. Szyna stabilizująca Evodium wykonana jest ze stali odpornej na korozję, co zapewnia właściwe rozłożenie siły docisku dopasowane do ramienia, np. typu haka w pojazdach użytkowych.

Do produkcji piór wycieraczek Aerotwin Bosch stosuje wysokiej jakości syntetyczną gumę EPDM, która zapewnia dłuższą żywotność wycieraczki (nawet o 25%) i doskonałe oczyszczanie bez smug, brudu i innych pozostałości na szybie.

Natomiast innowacyjna polimerowa powłoka PPP – Power Protection Plus, czyli trwała warstwa ochronna na gumie zmniejsza tarcie i zapewnia cichą pracę bez pisków i przeskakiwania w szerokim zakresie temperatur. Wycieraczki Boscha wyposażone są w system adapterów pasujący zarówno do małego (9×4), jak i dużego haka (12×4).

Aby ułatwić dobór na każdym opakowaniu wycieraczek Boscha znajduje się informacja o zastosowaniach oraz prosta instrukcja montażu.

Wysoka jakość wycieraczek to dobra widoczność bez konieczności częstej wymiany oraz bezpieczeństwo i komfort jazdy.

CZY WIESZ ŻE: 428.000m2 to powierzchnia szyb, jaką wycieraczka truck oczyszcza w ciągu przeciętnego czasu użytkowania. Oznacza to nie tylko dobrą widoczność w samochodzie ciężarowym ale także znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy.

Dowiedz się więcej

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!