Modele DAF CF i XF dostępne z pakietem Ultimate

19 listopada 2020, 15:34

DAF wprowadza do oferty pakiet Ultimate zawierający kilka funkcji, które zwiększają wydajność, bezpieczeństwo i komfort.

Pakiet Ultimate, jako jedną z podstawowych funkcji, zawiera układ zarządzania energią i stopniem naładowania akumulatorów. Układ ten monitoruje stan baterii, co ma kluczowe znaczenie dla optymalnego czasu pracy bez przestojów pojazdu. W skład pakietu wchodzi również układ monitorowania ciśnienia w oponach. Przez cały czas monitoruje on ciśnienie w ogumieniu, co przyczynia się do uzyskania większej oszczędności paliwa. Z tego samego powodu modele DAF CF i XF z pakietem Ultimate są wyposażone również w tempomat przewidujący PCC.

PCC to inteligentny tempomat, który jest w stanie przewidzieć warunki jazdy w odległości do dwóch kilometrów przed pojazdem i umożliwia maksymalne wykorzystanie jego energii kinetycznej. Pozwala to uzyskać oszczędność paliwa na poziomie 4%.

W celu zwiększenia widoczności i bezpieczeństwa pakiet Ultimate zawiera również reflektory LED i tylne światła LED, które zapewniają lepsze oświetlenie, niskie zużycie energii oraz trwałość porównywalną z całym okresem eksploatacji ciężarówki.

W skład pakietu Ultimate wchodzi także zaawansowany układ automatycznej klimatyzacji DAF. Ponadto w standardzie dostępny jest dodatkowy konektor zasilania akcesoriów. Jest to układ zasilania 24 V o maksymalnym prądzie 40 A, który montuje się w konsoli dachowej lub w schowku nad przednią szybą dla zasilania kuchenki mikrofalowej.

Pakiet Ultimate+

Firmy transportowe, które chciałyby pójść o krok dalej, mogą także wybrać rozbudowany pakiet Ultimate+. Obejmuje on DAF Connect — system zarządzania flotą online, który przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o pojeździe ciężarowym oraz wynikach pracy kierowcy. W skład pakietu Ultimate+ wchodzi także kontrakt serwisowy DAF MultiSupport Flex Care.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!