Mio wprowadza nowy model wideorejestratora

23 listopada 2020, 9:39

Marka Mio, wprowadza nowy model Mio MiVue 846 z pasywnym i aktywnym trybem parkingowym i nagrywaniem w 60FPS.

Mio MiVue 846 ma wyświetlacz o przekątnej 2.7″. Dzięki zastosowaniu uchwytu typu Quick Clik kamerę można zamontować, przenosić i zdejmować, a dzięki regulowanemu kątowi obiektywu można dopasować położenie MiVue 846 do szyby pojazdu.

Sercem każdej kamery samochodowej jest optyka. W przypadku wideorejestratora Mio MiVue 846 zastosowano matrycę Sony premium STARVIS CMOS. Dzięki zastosowaniu szklanych soczewek, kąta widzenia wynoszącego 150°, przysłony F:1,8 oraz technologii Mio Night Vision Pro, otrzymamy nagrania rejestrujące drogę i to co znajduje się obok niej. Technologia Mio Night Vision Pro oraz automatyczne dostrajanie obrazu umożliwią nagrywanie trasy nawet przy niewielkiej wiązce światła padającej na soczewki.

Nowa funkcja – odcinkowy pomiar prędkości

Producent wyposażył urządzenie w wiele rozwiązań, które mają ułatwić komfort jazdy oraz monitoring pojazdu, kiedy nas w nim nie ma. Oprócz wbudowanej i na bieżąco aktualizowanej bazy fotoradarów urządzenie posiada funkcje informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. Dzięki tej funkcji Mio MiVue 846 pokazuje dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się fotoradaru, wskazuje ograniczenie prędkości oraz dostarcza informacji o średniej prędkości na mierzonym odcinku.

Mio MiVue 846 posiada system wspomagania kierowcy ADAS, który między innymi ostrzega o zmianie pasa ruchu. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja nagrywania obrazu w momencie uruchomienia silnika, dzięki której kamerze nie umknie żadne zdarzenie podczas jazdy. Nie można zapomnieć także o wbudowanym module GPS, który rejestruje czas i miejsce, gdzie dany film został nagrany.

Nowy wideorejestrator Mio posiada dwa tryby parkingowe – aktywny i pasywny. Dzięki zastosowaniu pasywnego trybu parkingowego Mio MiVue 846 po wyłączeniu auta przechodzi w stan czuwania i w momencie zarejestrowania drgań zwiastujących stłuczkę czy obtarcie automatycznie zapisuje to zdarzenie. Bateria wbudowana w urządzenie może działać do 48 godzin. Dodatkowo do tego modelu można podłączyć kamerę tylną Mio MiVue A50, która nagra wszystko to, co dzieje się podczas jazdy również za pojazdem a wraz z zestawem Smartbox umożliwia pozyskanie aktywnego trybu parkingowego, który kompleksowo monitoruje zarówno przód jak i tył auta przez 24 godziny na dobę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!