Nowe stacje LNG z DKV: Francja, Niemcy i Włochy

14 grudnia 2020, 15:18

W ciągu ostatniego miesiąca sieć stacji LNG dostępnych na kartę DKV powiększyła się do 131 lokalizacji w sześciu krajach europejskich. Dołączyło do niej: 16 stacji Air Liquide we Francji oraz 8 stacji LIQUIND w Niemczech. Za to we Włoszech klienci DKV będą mogli wkrótce tankować na 100 nowych stacjach LPG i CNG marki Beyfin.

DKV Mobility realizuje strategię „Lead in Green”, oferując sieć stacji z paliwami alternatywnymi, dostępną na kartę paliwową.

Dzięki współpracy z nowymi partnerami zachęcamy przewoźników do wybierania mniej zanieczyszczających paliw, chcąc w ten sposób ograniczyć wpływ transportu kołowego na środowisko – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług DKV.

Ze względu na konkurencyjną strukturę kosztów, wzrost popytu na gaz ziemny znajduje się dziś w centrum transformacji ekologicznej flot. Gaz ziemny jest mniej szkodliwym źródłem energii niż paliwa konwencjonalne – umożliwia znaczną redukcję emisji azotu i CO2.

Niemcy

Nowe punkty tankowania w Niemczech należą do marki LIQUIND. Operator obsługuje obecnie osiem własnych stacji LNG 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W najbliższych miesiącach LIQUIND planuje otwarcie kolejnych lokalizacji: Hockenheim, Karlsruhe, Hamburgu, Getyndze, Lorch i Mannheim. Philip Maximilian Braunschweig, dyrektor sprzedaży w LIQUIND, zauważa, że możliwość rozliczania zakupów LNG na kartę paliwową, jest kolejną zachętą dla przewoźników, aby tankować bardziej ekologicznie.

Francja

We Francji klienci DKV mogą teraz korzystać z 16 stacji LNG/CNG marki Air Liquide. Stacje tego operatora zlokalizowane są wzdłuż francuskiej sieci autostrad północ-południe, która jest kluczową trasą tranzytową dla europejskiego transportu międzynarodowego.

Włochy

Włochy stawiają na zróżnicowanie oferty paliw alternatywnych dostępnych dzięki DKV. Dzięki podpisaniu umowy z Beyfin – jednym z najbardziej wszechstronnych dostawców „zielonego paliwa” we Włoszech – posiadacze karty paliwowej będą wkrótce mogli tankować na dodatkowych 100 stacjach LNG, CNG i LPG tej marki. Dziś dostępna sieć wynosi: 40 stacji LNG, 500 stacji CNG oraz 2000 stacji LPG.

Wszystkie stacje oferujące paliwa alternatywne można łatwo wyszukać online – na portalu DKV lub w aplikacji mobilnej „DKV”. Na wybranej trasie system wskazuje najtańsze punkty tankowania LNG, a po kliknięciu na stację wyświetla się pełen opis usług dostępnych na miejscu, cena paliwa oraz geolokalizacja.

Ważnym czynnikiem w rozwoju dostępu do sieci paliw alternatywnych dla posiadaczy kart paliwowych jest chęć kształtowania ekologicznej postawy wśród przewoźników. DKV wspiera w tym zakresie wysiłki państw europejskich, stosujących ulgi dla pojazdów mniej szkodliwych dla środowiska.

Naszym priorytetem jest zapewnić klientom wysoką jakość usług. Ale robiąc to, pamiętamy również o ochronie środowiska naturalnego. Kolejne umowy z nowymi partnerami wzmacniają naszą pozycję lidera w zakresie zielonej energii dla transportu drogowego – dodaje Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług DKV Euro Service.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!