Hegelmann Group rozpoczyna ekspansję w USA

14 stycznia 2021, 12:30

Hegelmann Group rozpoczyna działalność w Ameryce Północnej jako Hegelmann USA. Siedziba główna nowej filii została zlokalizowana w Chicago. Jeszcze w styczniu spółka rozpocznie operacje logistyczno-transportowe.

W ciągu pierwszych trzech lat Hegelmann planuje zainwestować w rozwój swojego amerykańskiego oddziału 10 mln euro. W przyszłości przewiduje dalszą ekspansję, która obejmie także Kanadę oraz kraje Ameryki Środkowej.

– Chcemy stać się organizacją o zasięgu globalnym, oferującą usługi logistyczne i transportowe w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Ekspansję w USA rozważaliśmy już pod koniec roku 2019, plany wprowadzamy w życie na początku 2021. Jesteśmy dobrze przygotowani, mamy międzynarodowe doświadczenie i wierzymy, że dzięki ciężkiej pracy staniemy się poważnym graczem na rynku północnoamerykańskim – wyjaśnia Andrew Jasinskas, który jako Head of Business Development w Hegelmann Group odpowiada za rozwój w USA.

Amerykański oddział Hegelmanna w pierwszym roku działalności ma zatrudniać 15 pracowników, a jego flota będzie składać się z dziesięciu ciężarówek. Później zostanie poszerzona o pojazdy ciężarowe zasilane LNG lub elektryczne. Hegelmann już od jakiegoś czasu ma powiązania z rynkiem amerykańskim.

– Jesteśmy znani w Stanach Zjednoczonych ze względu na współpracę z amerykańskimi partnerami, którym oferujemy usługi logistyczne w Europie – tłumaczy Jasinskas.

Firma planuje zainwestować w pierwszym roku około dwóch milionów euro, które przeznaczy na rozwój strategiczny i ekspansję amerykańskiego oddziału. W drugim i trzecim roku działania Grupa Hegelmann zainwestuje kolejne osiem milionów euro. Planowane zakupy obejmują przyczepy typu „Dry Van”, przyczepy termiczne, platformy, silosy i autotransportery.

– Chcemy jak najszybciej móc zaoferować klientom w USA taki sam zakres usług jak partnerom w Europie. Nasz rozwój będzie konsekwentnie zmierzał do tego, by umacniać się jako potężna firma o zasięgu globalnym – podsumowuje Jasinskas.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Олег, 11 maja 2023, 17:06 0 0

Обокравши сотни предпренимателей в Европе, добрался до Штатов. Афирист.

Odpowiedz