Całoroczna nowość Yokohamy – BluEarth-Van All Season

25 stycznia 2021, 15:20

Wiosną 2021 roku, w Europie i Rosji, Yokohama rozpocznie sprzedaż nowej opony całorocznej do samochodów dostawczych – BluEarth-Van All Season RY61. Opona będzie dostępna w 23 rozmiarach od 225/55R17C 104/102H do 195/70R15C 104/102T.

Opony całoroczne mogą być używane przez wszystkie cztery sezony, do jazdy w różnych warunkach drogowych, od suchych i mokrych, po zaśnieżone. Podstawową zaletą tego rodzaju opon jest to, że nie trzeba wymieniać ich co sezon.

Nowość Yokohamy, BluEarth-Van All Season RY61, otrzymała europejski certyfikat opony zimowej (3PMSF). W bieżniku BluEarth-Van All Season RY61 zastosowano Triple WD Groove, który łączy zygzakowaty rowek środkowy odpowiadający za przyczepność na śniegu, z dwoma prostymi rowkami po bokach, które z kolei są odpowiedzialne za odprowadzanie wody.

W celu wzmocnienia efektu krawędzi, na barku opony, zastosowano „wgryzające się w śnieg lamele”. Duże bloki bieżnika umieszczone w środku i na barkach zapewniają szeroką powierzchnię styku z podłożem. Mieszanka opony składa się z trzech różnych polimerów. Zastosowanie w mieszance dużej ilości krzemionki przyczynia się do równowagi między osiągami na mokrej nawierzchni a zużyciem paliwa. Ściana boczna ma konstrukcję „Anti-Cracking Serration”, która zapobiega jej pękaniu.

Yokohama Rubber wzmacnia ofertę opon całorocznych, które w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem jako alternatywa dla opon letnich i zimowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!