Hyzon – kolejna firma, która wyprodukuje ciężarówki na wodór

10 lutego 2021, 15:11

Hyzon Motors, producent pojazdów użytkowych z wodorowymi ogniwami paliwowymi, ogłosił zawarcie umowy z Aidrivers, firmą zajmującą się mobilnością autonomiczną, w celu opracowania zintegrowanej platformy pojazdów do produkcji autonomicznych bezemisyjnych ciężarówek, autobusów i autokarów do terenowych zastosowań przemysłowych.

Foto: Hyzon

W ramach umowy Hyzon i Aidrivers będą wspólnie współpracować przy projektowaniu, produkcji i dostawach autonomicznych samochodów ciężarowych, autobusów i autokarów napędzanych wodorem, ze szczególnym uwzględnieniem portów w regionie Azji i Pacyfiku jako użytkowników końcowych. Pierwsza próba w pełni autonomicznej ciężarówki napędzanej wodorowymi ogniwami paliwowymi jest spodziewana w 2021 r., A pierwsza flota działających ciężarówek ma zostać wdrożona w 2022 r.

Aidrivers jest dostawcą autonomicznej mobilności, koncentrującym się na operacjach przemysłowych, dostarczającym autonomiczne rozwiązania mobilne z obsługą Ai do portów morskich, lotnisk i operacji logistycznych na całym świecie. Algorytmy Aidrivers z obsługą Ai i czujniki 3D zapewniają parametry bezpieczeństwa w zastosowaniach przemysłowych, które koncentrują się szczególnie w dynamicznym i hałaśliwym środowisku terminali portów morskich.

Aidrivers ma dwa kluczowe rozwiązania: Autonomous Intelligent Operating System (AIOS) i system zarządzania Autonomous Intelligent Fleet Operator (AIFO). AIOS jest wyposażony w precyzyjne mapowanie 3D i lokalizację do pracy w dynamicznych środowiskach. System operacyjny łączy postrzeganie 3D ze świadomością sytuacji, umożliwiając autonomiczną jazdę. AIFO zapewnia operatorowi platformę do wizualizacji na żywo i analizy predykcyjne do inteligentnego planowania ścieżek i harmonogramowania.

W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy, jak wielu operatorów przemysłowych na całym świecie poważnie podchodzi do dekarbonizacji swojej działalności. W tym celu Hyzon i jego spółka matka Horizon Fuel Cell Technologies od wielu lat dostarczają pojazdy napędzane wodorem i rozwiązania z ogniwami paliwowymi do portów morskich i innych operatorów przemysłowych – powiedział Craig Knight, CEO i współzałożyciel HYZON Motors.

Jednak dzisiejsze partnerstwo z AIDRIVERS, który jest liderem w sektorze autonomicznej automatyzacji mobilności, łączy dwa najbardziej innowacyjne aspekty mobilności – bezemisyjne paliwo i autonomiczną jazdę – w celu stworzenia bezpieczniejszego, inteligentniejszego i czystszego rozwiązania dla portów, logistyki, lotnisk i innych operatorów przemysłowych na całym świecie. To jest ostateczna przyszłość mobilności; zero emisji i zero kierowców – dodaje Craig Knight.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!