Christian Levin nowym prezesem i dyrektorem generalnym Scania

23 lutego 2021, 15:33

Zarząd Scania powołał Christiana Levina na nowego dyrektora generalnego i prezesa Scania od 1 maja 2021 r.

Christian Levin jest obecnie członkiem zarządu TRATON SE i dyrektorem operacyjnym TRATON GROUP i ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w Scania. Oprócz nowej funkcji w Scania, Levin pozostanie członkiem zarządu TRATON SE.

Levin zastąpi Henrika Henrikssona, który opuszcza Scania po 23 latach, w tym ponad 5 na stanowisku dyrektora generalnego, aby dołączyć do H2 Green Steel, nowego przedsięwzięcia, którego celem jest rozpoczęcie produkcji stali wolnej od paliw kopalnych do 2024 r. Henriksson pozostanie w Scania do czasu, gdy Levin obejmie stanowisko prezesa i dyrektora generalnego.

– Żałujemy, że Henrik Henriksson opuszcza Scania i rodzinę TRATON, ale jesteśmy również dumni, że podejmie tak wielkie nowe wyzwanie, idealnie pasujące do jego wyjątkowej wiedzy lidera w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nasz przemysł również odniesie duże korzyści ze stali wolnej od paliw kopalnych, a TRATON z zainteresowaniem będzie śledził to przedsięwzięcie. Na szczęście nie mogliśmy prosić o lepszego następcę niż Christian Levin. Jego doświadczenie i znajomość zarówno branży, jak i firmy Scania, są rozległe i gwarantują ciągłość w zaangażowaniu Scania w zrównoważony rozwój i przyspieszą tę transformację – mówi Matthias Gründler, dyrektor generalny TRATON SE i prezes zarządu Scania.

Christian Levin dołączył do TRATON SE w 2019 roku. Karierę w firmie Scania rozpoczął w 1994 roku jako stażysta i od tego czasu zajmował kilka stanowisk kierowniczych. Levin posiada bardzo szerokie międzynarodowe doświadczenie zawodowe i posiada tytuł magistra inżyniera mechaniki Królewskiego Instytutu Technologii w Sztokholmie. Zanim dołączył do TRATON, był wiceprezesem wykonawczym i szefem sprzedaży i marketingu w firmie Scania.

– To dla mnie wyjątkowy zaszczyt zostać dyrektorem generalnym Scania, firmy, która miała tak ogromny wpływ na moje życie i karierę. Wraz z pełnym pasji zespołem będę ciężko pracować, aby kontynuować przewodzenie zmianie w kierunku zrównoważonego systemu transportowego. Jako silna marka należąca do TRATON GROUP, będziemy kontynuować udaną pracę Henrika i tworzyć świat mobilności, który jest lepszy dla biznesu, społeczeństwa i środowiska – mówi Christian Levin, dyrektor operacyjny TRATON GROUP i przyszły prezes i dyrektor generalny Scania.

– To była dla mnie bardzo trudna decyzja, aby opuścić Scania, firmę, w której spędziłem całą swoją karierę zawodową i którą postrzegam jako rodzinę. To była fantastyczna podróż i jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy. Jestem również przekonany, że Scania jest dobrze przygotowana na przyszłość i ma jasny cel, jakim jest przewodzenie zmianie w kierunku zrównoważonego transportu –  mówi Henrik Henriksson, prezes i dyrektor generalny Scania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!