IVECO dostarczy HAMA 350 pojazdów z gamy lekkiej i ciężkiej

24 marca 2021, 11:19

IVECO podpisało umowę ze spółką HAMA Polska na dostawę 350 modeli IVECO gamy lekkiej i ciężkiej. Obu firmom przyświeca wspólny projekt mający na celu transformację usług transportowych z wykorzystaniem pojazdów niskoemisyjnych.

IVECO Poland podpisało umowę na dostawę 300 pojazdów gamy lekkiej IVECO Daily oraz 50 jednostek pojazdów gamy ciężkiej IVECO S-WAY dla spółki Hama Polska. Oficjalne podpisanie umowy odbyło się w marcu tego roku, w siedzibie importera marki przy Al. Wyścigowej w Warszawie.

HAMA Polska należy do Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL), który w 2020 roku nabył większościowy pakiet udziałów oraz Grupy DBK. HAMA Polska pod marką DBK Rental oferuje wynajem pojazdów: w tym ciągników siodłowych, pojazdów ciężarowych, pojazdów dostawczych, naczep, przyczep oraz pojazdów specjalistycznych. Flotę ponad 3500 jednostek do wynajmu stanowią pojazdy o zróżnicowanej specyfikacji, różnych wersjach silnikowych i bogatym wyposażeniu w standardzie.

Wśród zamówionych 300 pojazdów IVECO Daily znajdują się jednostki z całej gamy modelowej od 3,5 do 7,2 t DMC ze skrzynią 6-cio biegową manualną oraz 8-biegową HiMatic, przeznaczone pod specjalistyczną zabudowę. Wszystkie podwozia zawierają pakiety o różnych konfiguracjach wyposażenia.

W ramach pakietów znajdują się między innymi: manualna lub automatyczna klimatyzacja, pełne światła LED, komfortowe fotele kierowcy oraz systemy audio.

Zakupione pojazdy trafią głównie do klientów z segmentu dystrybucyjnego krajowego z zabudowami typu chłodnia, izoterma lub kontener. Nie zabraknie również pojazdów specjalistycznych, takich jak np. pojazdy „brygadowe”, komunalne, czy tzw. „wywrotki”.

Wśród zamówionych 50 pojazdów IVECO S-WAY znajduje się 25 ciągników siodłowych Natural Power zasilanych wyłącznie gazem ziemnym (LNG) o mocy 460 KM i oferujących zasięg do 1600 kilometrów na jednym tankowaniu. Drugą grupę 25-ciu pojazdów stanowią ciągniki S-WAY zasilane olejem napędowym, z silnikami o mocy 510 KM i zbiornikami o pojemności 1320 litrów. Wszystkie pojazdy napędzają 13-litrowe silniki.

Wyposażenie każdej jednostki obejmuje między innymi: automatyczną skrzynię biegów HI-TRONIX, system wspomagający HI-CRUISE, Eco-Roll i Retarder oraz pełne oświetlenie LED i automatyczną klimatyzację. Dodatkowo ciężarówki IVECO zawierają zaawansowany moduł telematyczny.

– Zaufanie, jakim obdarzyła nas firma HAMA Polska, składając tak duże zamówienie jest wyraźnym dowodem naszego silnego partnerstwa.. Jesteśmy przekonani, że dostarczone pojazdy będą konkurencyjną ofertą w obszarze usług klienta, dzięki najnowocześniejszej technologii pojazdów, wydajności i dbałości o komfort użytkownika. Umowa z HAMA Polska po raz kolejny stawia naszą markę wśród liderów producentów pojazdów użytkowych w Polsce. Jesteśmy także szczególnie dumni z tej umowy ponieważ otwiera nowy rozdział w naszych relacjach. Od teraz razem aktywnie promujemy technologię napędu opartego na skroplonym gazie ziemnym LNG .To rozwiązanie przybliża nas w przyszłości do bezemisyjnego transportu i dowodzi koncentracji spółki HAMA Polska na kwestiach ekologii, bezpieczeństwa i komfortu kierowcy, co jest w pełni zgodne z celami IVECO – mówi Daniel Wolszczak, Dyrektor Generalny IVECO Poland.

– Naszym celem jest posiadanie  najnowocześniejszej i najbardziej przyjaznej środowisku floty w Polsce w zakresie wynajmu zarówno długoterminowego, jak i  krótkoterminowego. Również w tym celu tworzymy flotę w oparciu o pojazdy wykorzystujące nowoczesne i innowacyjne technologie, między innymi te zastosowane w IVECO S-WAY LNG. Niezwykle ważny dla nas jest aspekt zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa kierowcy i komfortu jego pracy.  Pojazdy IVECO Daily i IVECO S-WAY spełniają nasze oczekiwania i są doskonałym wyborem spośród oferowanych na rynku – mówi Łukasz Chyliński, Prezes Zarządu HAMA Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!