DAF dostarczy 150 ciągników XF firmie Boekestijn Transport

7 kwietnia 2021, 14:07

W siedzibie ESA Trucks Polska w Komornikach koło Poznania odbyło się podpisanie kontraktu z firmą Boekestijn Transport na zakupu 150 ciągników marki DAF w wersji Ultimate.

Kontrakt ze strony Boekestijn Transport podpisali CEO Peter Boekestijn i COO Sjef Boekestijn, a także Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska Sp. z o.o., Klaas Elema, CEO ESA Trucks BV. – dealer DAF z Niderlandów oraz Jarosław Szymkowiak, Prezes Zarządu ESA Trucks Polska Sp. z o.o. – lokalnego dealera DAF.

Boekestijn Transport powstał jako firma rodzinna, założona w 1994 roku przez Arno i Petera Boekestijn. Rozwój przedsiębiorstwa, które zatrudnia w tym momencie ponad 1000 pracowników. Firma Boekestijn Transport specjalizuje się m.in. w transporcie towarów wysokowartościowych, transporcie leków, jak również transporcie kolekcji polskich projektantów mody do czołowych butików w Paryżu. Flota Boekastijn Transport jest certyfikowana certyfikatem TSR i wyposażona w system bezpieczeństwa TAPA (Transported Asset Protection Association) TSR 1, 2 oraz 3. W chwili obecnej Boekestijn Transport oferuje transport całopojazdowy i drobnicowy pomiędzy Europą Centralną a Zachodnią oraz w kierunku Bałkanów i posiada 10 biur rozlokowanych w strategicznych punktach obsługiwanych kierunków.

Ciągniki XF FT z silnikiem PACCAR MX-13 o mocy 355kW / 483 KM zostały zamówione z pakietem Ultimate, którego integralną cześć stanowi system zarządzania flotą DAF Connect. System ten był ważnym argumentem, ponieważ Otwarta Platforma DAF Connect usprawnia komunikację z wewnętrznymi systemami firmy transportowej. Pojazdy zostaną również doposażone w przetwornice z 220 na 24V – służącą do zasilania np. klimatyzatora postojowego z sieci 220V. Dla pełnej przejrzystości kosztów, firma Boekestijn Transport zdecydowała się objąć zamówione ciągniki kontraktem serwisowym w najbardziej rozbudowanej opcji Full Care.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!