IVECO zawarło współpracę ws. rozwoju autonomicznych ciężarówek

21 kwietnia 2021, 13:27

IVECO, marka CNH Industrial, poinformowała o popisaniu porozumienia o współpracy z Plus, firmą projektującą autonomiczne samochody ciężarowe, w sprawie rozwoju takich pojazdów.

Zgodnie z postanowieniami niewiążącego porozumienia, IVECO i Plus zainstalują system w pełni autonomicznej jazdy PlusDrive w najnowszej generacji pojazdu ciężarowego IVECO S‑WAY. Współpraca będzie obejmować także badanie możliwości wykorzystania silnika IVECO zasilanego skroplonym gazem ziemnym (LNG) do napędzania wspólnie zaprojektowanych samochodów ciężarowych.

Fachowość i doświadczenie IVECO w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży pojazdów ciężarowych, w połączeniu z najnowocześniejszą technologią autonomicznej jazdy Plus, pozwolą zaoferować na rynku europejskim oraz w innych regionach geograficznych bezpieczne i oszczędne autonomiczne samochody ciężarowe, z możliwością zwiększania skali tej oferty według potrzeb.

– Współpraca z firmą Plus stanowi doskonałą okazję do przyspieszenia rozwoju najwyższych poziomów automatyzacji pojazdów ciężarowych. IVECO pracuje już z wybranymi firmami nad zaawansowanymi systemami wspomagającymi kierowcę, ale jeżeli chodzi o autonomię poziomu 4, niezbędne jest stworzenie ekosystemu partnerów. Plus — jako technologiczny lider, współpracujący z dostawcami komponentów tego samego kalibru — jest doskonałym partnerem w tym przedsięwzięciu – mówi Marco Liccardo, dyrektor ds. technologii i cyfryzacji w IVECO.

– Z entuzjazmem podchodzimy do współpracy z IVECO jako firmy, która podziela naszą wizję bezpieczniejszej i bardziej zrównoważonej przyszłości, dzięki autonomicznym pojazdom ciężarowym. Nasze zespoły będą ściśle współpracować przy projektowaniu oraz wdrażaniu autonomicznych ciężarówek, w tym modeli napędzanych gazem ziemnym. Globalna obecność IVECO w ponad 160 krajach pozwoli przyspieszyć komercjalizację naszych rozwiązań oraz lepiej wypromować atuty naszej technologii autonomicznej jazdy – powiedział Shawn Kerrigan, dyrektor ds. operacyjnych i współzałożyciel Plus.

Plus, której siedziba znajduje się w Dolinie Krzemowej, już dziś stosuje technologię w pełni autonomicznej jazdy, umożliwiającą autonomiczny komercyjny transport na dużą skalę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!