DAF ogłasza zdobywców nagrody „International Dealer of the Year 2021”

30 kwietnia 2021, 13:40

Podczas wirtualnego międzynarodowego spotkania dealerów DAF brytyjska grupa dealerska Lawrence Vehicles Ltd. została wyróżniona tytułem „DAF International Dealer of the Year 2021”. Polska firma DBK zwyciężyła w kategorii „Used Truck Dealer of the Year 2021”.  ESA Trucks Polska w złotej piątce najlepszych dealerów DAF.

– Tylko dealer, który przekracza oczekiwania i wykazuje się wyjątkowymi kompetencjami we wszystkich aspektach działalności zasługuje na wyróżnienie w konkursie DAF International Dealer of The Year – zauważył Harry Wolters, prezes DAF Trucks NV podsumowując tegoroczną edycję wydarzenia.

Na wejście do grona nagrodzonych, po raz kolejny, zapracowali polscy dealerzy marki. ESA Trucks Polska znalazła się w czołowej szóstce klasyfikacji generalnej konkursu, a Grupa DBK okazała się najlepszym dealerem pojazdów używanych DAF w Europie.

DAF International Dealer of the Year 2021

DAF International Dealer of The Year organizowany jest od 2017 r. Oceniane są wszystkie kluczowe aspekty działalności europejskich punktów, w tym m.in. wyniki sprzedaży, jakość i szybkość działania serwisu, pomocy drogowej czy poziom zadowolenia z obsługi. Znaczenie mają także zaangażowanie danej organizacji w rozbudowę sieci, rozwój pracowników oraz unowocześnianie swoich placówek. Oprócz nagrody w klasyfikacji generalnej przyznawane są wyróżnienia za poziom złoty – otrzymuje je pięciu dealerów oraz za poziom srebrny – dla dziesięciu kolejnych przedstawicieli.

ESA Trucks Polska

W tegorocznej edycji triumfował Lawrence Vehicles Ltd. z Wielkiej Brytanii. Ten sukces – wywalczony w 2018 r. – ma już na swoim koncie ESA Trucks Polska. W tym roku firma prowadząca punkty w Komornikach, Poznaniu, Koninie, Świecku (woj. wielkopolskie), Iłowej (woj. lubuskie) oraz Godzieszowie (woj. dolnośląskie) znalazła się w złotej piątce konkursu.

– ESA Trucks Polska została oceniona tak wysoko, ze względu na kompleksową realizację celów, zarówno w ujęciu ilościowym, jak i jakościowym. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że 2/3 samochodów DAF dostarczonych przez ESA Trucks Polska było w pakiecie z fabrycznymi kontraktami serwisowymi. To świetny wynik, biorąc pod uwagę, że w skali europejskiej średnio 50 proc. sprzedanych DAF-ów jest objętych taką usługą. Z punktu widzenia marki ważne jest też, że ESA nie tylko oferuje najwyższej jakości serwis, usługi i doradztwo, ale też inwestuje, np. w nowe lokalizacje, wzmacniając w ten sposób udaną kooperację z marką DAF – ocenił Mariusz Piszczek, dyrektor zarządzający DAF Trucks Polska.

– To nie jest nasze pierwsze wyróżnienie w tym konkursie, bo w czołówce byliśmy we wszystkich dotychczasowych edycjach. Przyznam jednak, że jestem zaskoczony. To dla nas niespodzianka, ponieważ za nami dziwny, ale przede wszystkim bardzo trudny rok. Kolejna z rzędu nagroda pozwala powiedzieć, że trzymamy równą, wysoką formę i dobrze prowadzimy nasz biznes, dzięki czemu jesteśmy pozytywnie postrzegani przez klientów, ale też centralę DAF-a. W naszej działalności nie skupiamy się jednak na nagrodach, lecz na realizacji ambitnych celów przy zachowaniu najwyższego poziomu satysfakcji klienta. Patrzymy też w przyszłość. To objawia się nie tylko w inwestycjach, ale też w naszym podejściu do klientów. Wierzymy w wieloletnie relacje, w których obie strony odnoszą korzyści w długiej perspektywie – mówił Jarosław Szymkowiak, dyrektor zarządzający ESA Trucks Polska.

– Sprzedaż używanej ciężarówki wymaga zaangażowania i skupienia na oczekiwaniach klienta. W tym procesie chodzi o znalezienie narzędzia najlepiej dopasowanego do potrzeb danej firmy. Grupa DBK znakomicie realizuje te zadania, gwarantując kupującemu maksymalny możliwy zwrot z poczynionej inwestycji – na taką ocenę, którą wyraził Gerrit-Jan Bas, dyrektor zarządzający PACCAR Financial Europe, zasłużyła Grupa DBK. Firma obchodząca w tym roku 25-lecie działalności, została uznana za najlepszego europejskiego dealera używanych pojazdów DAF. Grupa DBK sprzedaje DAF-y „z doświadczeniem” głównie za pośrednictwem Giełdy Grupy DBK – autorskiego serwisu wdrożonego właśnie z myślą o klientach poszukujących ciężarówek z drugiej ręki.

 – Sprzedaż samochodów używanych, to ważny sektor naszej działalności. Rozwijamy go od lat, co mocno zaprocentowało w 2020 roku. W branży TSL trudno być pewnym czegokolwiek, ale poprzedni rok jeszcze mocniej zachwiał planami wielu przedsiębiorców. W tej sytuacji więcej firm realizowało swoje zadania, sięgając po używane ciężarówki, a my byliśmy na to gotowi, mając w ciągłej ofercie ponad 500 pojazdów oraz cały wachlarz usług oferowanych w ramach Grupy DBK. Dla naszych klientów ważne jest to, że używany DAF z Grupy DBK to pewny produkt. Rocznie sprzedajemy 1600-1700 używanych ciężarówek, w zeszłym roku ta liczba znacznie przekroczyła 2000. To świadczy o tym, że przedsiębiorcy nam ufają i do nas wracają. Trudno o lepszą rekomendację, a nagroda jest potwierdzeniem naszych kompetencji – stwierdził Krzysztof Sobieski, dyrektor pionu sprzedaży pojazdów używanych w Grupie DBK.

– Wyróżnienia dla polskich dealerów to sukces wielowątkowy. Świadczą o dojrzałości naszego rynku oraz wysokim poziomie całej sieci w naszym kraju. Nagroda dla jednego dealera to także nobilitacja dla pozostałych. Bez ich współzawodnictwa i zdrowej rywalizacji nie mielibyśmy tak dobrych wyników – podsumował Mariusz Piszczek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!