Masy uszczelniające CURIL marki Elring – Das Original. Teraz jeszcze lepszy – Curil T2

10 maja 2021, 23:11

Z wyzwania, by stworzyć nową wersję CurilTM, która nie będzie zawierać rozpuszczalników, powstała nowa masa CurilTM T2 łącząca właściwości CurilTM K2 i CurilTM T.

Pojemność nowego opakowania Curil™ T2 została dopasowana do międzynarodowych standardów i została zwiększona z 60 ml do 70 ml. Pojemność puszki pozostanie bez zmian – 500ml. Nowością, która poszerzy gamę będzie wersja tuby pod ciśnieniem o pojemności 200ml pod dobrze znaną nazwą ProfiPress. Dzięki temu korzystanie i nakładanie masy uszczelniającej jest bardzo łatwe i precyzyjne.

Szczegóły udoskonaleń

Nowa masa CurilTM T2 nie zawiera rozpuszczalników, co wiąże się z dwiema głównymi zaletami: z jednej strony nakładanie i uszczelnianie może następować od razu, ponieważ nie jest wymagany czas podsychania. Z drugiej strony nie dochodzi do kurczenia się materiału w wyniku parowania rozpuszczalnika. Dodatkowym plusem jest brak powstawania pęknięć po zaschnięciu masy. Ponadto, dzięki wyeliminowaniu rozpuszczalników z tuby i puszki znika oznaczenie o produkcie niebezpiecznym.

W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, dla której maksymalna uszczelniana szczelina wynosiła 0,1 mm, dzięki lepszej adhezji masa CurilTM T2 może być stosowana w szczelinach do 0,2 mm. Wiąże się z tym także zwiększona wytrzymałość w zastosowaniach, przy których występują wibracje.

Masa uszczelniająca jest odpowiednia do zastosowania w połączeniach metalu z metalem, metalu z tworzywem sztucznym oraz tworzywa sztucznego z tworzywem sztucznym. Możliwe jest także zastosowanie w połączeniu z uszczelkami z miękkiego materiału, takimi jak uszczelki miski olejowej czy pompy wodnej. Należy przy tym zwrócić uwagę, że masa uszczelniająca nie twardnieje, lecz jest trwale plastyczna, dlatego doskonale nadaje się do wszelkich zastosowań, w przypadku których konieczne jest zagwarantowanie łatwego demontażu. Wszystko to w zakresie temperatur od -55°C do +270°C. Możliwe jest także uszczelnianie połączeń śrubowych przy ciśnieniu do 2 barów, co oznacza, że CurilTM T2 to wyjątkowo uniwersalny produkt.

Profesjonalne zastosowanie

Aby jednak w pełni wykorzystać doskonałe właściwości produktu, niezbędne jest odpowiednie przygotowanie przed zastosowaniem. W tym celu uszczelniane powierzchnie muszą być oczyszczone, czyli wolne od smarów i olejów. Absolutnie nie należy stosować środków czyszczących na bazie oleju, takich jak środek czyszczący do hamulców. Odpowiednimi środkami do najlepszego przygotowania powierzchni są tak zwane szybkie zmywacze lub izopropanol.

W przypadku nakładania na większe powierzchnie zaleca się zastosowanie wąskiego wałka lakierniczego lub pędzla, który nie może tracić włosia, aby nie pozostawiać resztek na uszczelnianej powierzchni. Trenerzy techniczni z firmy Elring zalecają zastosowanie znanego z kuchni pędzla silikonowego. Pędzle szczecinowe są mniej odpowiednie, ponieważ mogą pozostawiać na uszczelnianej powierzchni pojedyncze włoski.

Uniwersalne zastosowanie

Dzięki odporności na oleje mineralne (także z dodatkami), oleje syntetyczne, smary, czynniki chłodzące, zimną i gorącą wodę, słoną wodę, środki czyszczące, słabe kwasy i ługi, a także benzynę i olej napędowy, masa CurilTM T2 jest uniwersalna jak nigdy dotąd.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!