Kursanci Akcji Profesjonalni Kierowcy po pierwszym szkoleniu praktycznym

21 maja 2021, 11:27

W siedzibie Phillips Poland, Partnera Akcji Profesjonalni Kierowcy, odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach programu. Kursanci mieli okazję uczestniczyć w wykładach teoretycznych oraz doszkalać swoje umiejętności jazdy w praktyce pod okiem instruktorów.

„Profesjonalni Kierowcy” to akcja społeczna branży TSL, skierowana do osób posiadających prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują w zawodzie. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska. VI edycję akcji, oprócz głównego pomysłodawcy, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia i Shell Polska.

Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w siedzibie Phillips Poland, w Chechle Pierwszym. Firma ta jest częścią amerykańskiej grupy Phillips Industries i znajduje się światowej czołówce dostawców złączy i przewodów elektrycznych oraz przewodów powietrznych dla producentów aut ciężarowych i naczep.

– Cieszymy się, że jako Partner akcji „Profesjonalni Kierowcy” możemy brać aktywny udział w popularyzacji zawodu kierowcy oraz zwiększaniu bezpieczeństwa na polskich i europejskich drogach. Jako producent innowacyjnych złączy elektrycznych i pneumatycznych do transportu ciężkiego, dbamy o niezawodną komunikację zestawu ciągnik – naczepa oraz o bezpieczną, łatwą eksploatację naszych produktów przez kierowców – powiedział Grzegorz Handzlik, przedstawiciel Partnera akcji, amerykańskiej firmy Phillips Poland.

Nad przebiegiem szkolenia czuwali instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska: Robert Kantorek, Bogusław Lieske, Piotr Roguski, Marek Jastrzębski i Wojciech Sidoruk. Szkolenie praktyczne obejmowało jazdę po drogach publicznych ciągnikiem siodłowym Volvo FH500 wraz z naczepą Wielton o DMC 40 000kg, zachowanie na drodze, jazdę ekonomiczną i bezpieczną. Dodatkowo, odbyły się także manewry na placu zakładowym, obejmujące prawidłowe manewrowanie na placu firmy, poznanie w praktyce zasad poruszania, efektywnego manewrowania i prawidłowego dojazdu do rampy. W tym panelu przedstawiciel Phillips Poland opowiedział o złączach elektrycznych i pneumatycznych oraz ich obsłudze. Ostatnim zakresem tematycznym szkolenia praktycznego były sytuacje awaryjne w pojeździe, w tym praktyczne postępowanie podczas nieprzewidzianych sytuacji, obejmujące wymianę koła i zakładanie łańcuchów. Dodatkowo, przedstawiciel Continental Opony Polska przybliżył tematykę codziennej obsługi opon.

Pomysłodawca akcji, Volvo Trucks Polska, nie kryje zadowolenia z popularności VI edycji Profesjonalnych Kierowców.

– Kolejna, VI edycja naszego programu jest wyjątkowa nie tylko ze względu na to, że akcja zyskała nowy wygląd, dzięki odświeżonemu logotypowi, ale także ze względu na rekordowe zainteresowanie. Pandemiczna sytuacja w kraju zmusiła nas do ograniczenia liczby uczestników pierwszego szkolenia praktycznego. Jednak patrząc z nadzieją w przyszłość, jesteśmy już w trakcie przygotowywania kolejnych szkoleń praktycznych, o których wkrótce będziemy informować i na które już serdecznie zapraszamy – powiedziała Kinga Broniś z Volvo Trucks Polska.

Głównym celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych, jako znaczącej gałęzi gospodarki. W ramach programu obyły się już 2 szkolenia teoretyczne w formule online.

Najbliższe szkolenie teoretyczne odbędzie się 14 czerwca i będzie poruszać tematykę przygotowania pojazdu do załadunku, rozładunku, a także rozplandeczania zestawu oraz mocowania ładunku. Zapisy już ruszyły i dostępne są na stronie www.profesjonalni-kierowcy.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!