TE PARTS – oferta światowego producenta dostępna w Polsce

31 maja 2021, 23:32

Oferta międzynarodowego producenta części elektrycznych (złącza, czujniki itp.) jest już dostępna w Polsce. Sprawdzamy, co reprezentują sobą produkty TE PARTS i jakie są kompetencje firmy?

Części elektryczne TE PARTS – jakość bez kompromisów

Firma TE PARTS wywodzi się z Łotwy. Funkcjonuje na rynku od niemal 15 lat, od początku silnie koncentrując się na produkcji i handlu częściami elektrycznymi dla motoryzacji. Priorytetem przedsiębiorstwa jest oferowanie części zamiennych w jakości OEM.

TE PARTS, od początku swojej działalności jest blisko związana z rynkiem pojazdów ciężarowych. Przez dość długi czas, funkcjonowała na rynku jako TRUCK ELEKTRIK. W końcu zdecydowano się jednak na rebranding, by odzwierciedlić rozwój firmy i poszerzenie oferty także o części do pojazdów osobowych i pojazdów budowlanych. Litery „TE” to skrót od pierwotnej nazwy marki, do którego dodano słowo „PARTS”, wskazujące na charakter działalności firmy. Odświeżono wówczas także stronę internetową firmy: https://www.teparts.eu/. Stabilny rozwój przekłada się na międzynarodową ekspansję. Oferta TE PARTS jest dziś dostępna w niemal 30 krajach.

Każdy współczesny pojazd jest wyposażony w kilkaset różnych wtyczek, złączy czy czujników. Postęp techniczny stale zwiększa zapotrzebowanie rynku na komponenty elektryczne wysokiej jakości. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele informacji jest przesyłanych we współczesnych pojazdach oraz jak wiele elementów odpowiada za tę komunikację. Każdy z nich musi spełniać określone kryteria, bardzo często zróżnicowane ze względu na konkretny model pojazdu. Niektóre czujniki muszą pracować w ekstremalnych warunkach, ze względu na swoją lokalizację w pojeździe, inne trzeba wykonać ze specjalnych materiałów. Aby skutecznie odpowiadać na zapotrzebowanie rynku należy posiadać ogromną wiedzę i zawsze wybierać surowce i podzespoły od najlepszych dostawców. W TE PARTS ich weryfikacja przebiega na drodze trójetapowej kontroli w czasie produkcji. Firma posiada międzynarodowe certyfikaty oraz liczne raporty jakościowe wydawane przez partnerów handlowych.

– Firma TE PARTS umożliwia polskim klientom zakup wysokiej jakości certyfikowanych (EURO 1, TÜV NORD, Świadectwo pochodzenia towaru) produktów, dostarczanych w kompletnym zestawie, nie gorszych od oryginalnych odpowiedników. – mówi Victor Solovjov, właściciel firmy TE PARTS – Nasza fabryka i magazyn znajdują się na Łotwie i gwarantują 95% dostępność, co oznacza bardzo krótki czas realizacji zamówień.

Z czego składa się oferta TE PARTS?

Asortyment TE PARTS składa się z czterech grup produktowych, z których każda liczy kilkadziesiąt lub kilkaset pozycji. Wiodącą grupę towarową, która cieszy się największym zainteresowaniem klientów stanowią złącza, ale firma zwraca także uwagę na rosnącą popularność oferty czujników ABS oraz sterowania silnikiem. Oferta jest stale poszerzana i dostosowywana do wymagań konkretnego rynku, dostępna w bardzo konkurencyjnych cenach.

Cechą wyróżniającą TE PARTS na tle innych dostawców jest dostarczanie produktów w kompletnych zestawach montażowych – np. czujniki ABS są dostarczane w komplecie ze smarem i tuleją, a złącza i wtyczki wraz z zaciskami, uszczelkami i opaskami elastycznymi. Takie podejście zapewnia wygodę pracy mechanika i brak przestojów, wynikających z braku poszczególnych elementów niezbędnych do prawidłowego montażu.

TE Parts przywiązuje szczególną wagę do satysfakcji klienta, wsłuchując się w opinie i sugestie płynące ze wszystkich rynków, w których firma prowadzi działalność.

– Naszym celem jest ciągłe poszerzanie asortymentu oraz indywidualne podejście do każdego klienta, które wyraża się w możliwości wyprodukowania określonych części na zamówienie. Naszym partnerom oferujemy także system rabatów ilościowych, odroczoną płatność czy też bezpłatne wsparcie marketingowe. To wszystko jest już teraz dostępne w Polsce. – mówi Victor Solovjov.

TE PARTS – plany wobec polskiego rynku

Oferta TE PARTS jest najszersza w zakresie pojazdów ciężarowych, co wynika z dłuższego doświadczenia przedsiębiorstwa w tym segmencie branży. Niemniej oferta części TE PARTS do pojazdów osobowych i dostawczych również jest nieustannie rozwijana i poszerza się systematycznie. Celem firmy jest zajęcie pozycji jednego ze światowych liderów branży części elektrycznych zarówno w segmencie pojazdów ciężarowych, jak i osobowych.

Przedstawiciele firmy uczestniczą w licznych wydarzeniach motoryzacyjnych i targach na całym świecie, by przybliżyć swoją ofertę klientom oraz partnerom handlowym. Jednym z etapów rozwoju jest wejście na rynek polski.

– Plany TE PARTS względem polskiego rynku są bardzo proste. – mówi Victor Solovjov, właściciel firmy – Chcemy pomóc tutejszym klientom w prowadzeniu biznesu, umożliwiając im nie przepłacanie za niższej lub tej samej jakości produkty popularnych marek. Chcemy dotrzeć ze swoim przekazem do wszystkich klientów – niezależnie czy prowadzą oni mały warsztat, sklep czy też są dużym graczem handlowym, kupując produkty marki TE PARTS będą mogli na nich zarabiać, a następnie kupować znowu i zarabiać ponownie. Przynosimy Wam pieniądze, wystarczy się po nie schylić! – dodaje Victor Solovjov.

Wśród deklaracji składanych przez firmę TE PARTS w momencie wejścia na polski rynek znajdują się: niezawodność produktów, ich pełne dopasowanie do konkretnych modeli pojazdów, dostarczanie części w zestawach montażowych, ułatwiających pracę, szeroka oferta w konkurencyjnych cenach, duża dostępność i szybka dostawa. Agentem handlowym TE PARTS na polskim rynku jest Medard Piechna (tel +48 606 702 207, email: medard.p@wp.pl), który chętnie odpowie na wszelkie pytania dotyczące oferty. Więcej informacji można uzyskać także na stronie internetowej https://www.teparts.eu/.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!