IVECO wprowadza S-WAY NP jako safety car na ETRC

17 czerwca 2021, 10:39

European Truck Racing Association (ETRA) i IVECO przedłużyły swoje wieloletnie partnerstwo do końca sezonu 2023.  IVECO jest oficjalnym partnerem FIA European Truck Racing Championship na kolejne trzy sezony, począwszy od pierwszego wyścigu tego roku na torze w Hungaroring (Węgry), który odbył się w dniach 12 i 13 czerwca 2021 r. Marka  wprowadza samochód bezpieczeństwa IVECO S-WAY NP zasilany gazem ziemnym.

Kluczowym elementem tej współpracy jest fakt, że IVECO pozostanie wyłącznym dostawcą samochodu bezpieczeństwa, tj. IVECO S-WAY NP, dla wszystkich wyścigów w ciągu najbliższych trzech sezonów. Model ten będzie pierwszym w historii przyjaznym dla środowiska samochodem bezpieczeństwa z napędem alternatywnym podczas zawodów ETRC.

– Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że przyszłość wyścigów samochodów ciężarowych jest związana z osiągnięciem zerowego poziomu emisji, a wykorzystanie IVECO S-WAY NP stanowi kolejny krok na drodze do tego celu. Nowy, przykuwający wzrok design i nowe elementy wyposażenia na samochodzie bezpieczeństwa, opracowane przez CNH Industrial’s Design Center, oraz oficjalne elementy wyposażenia z Katalogu akcesoriów IVECO, oznaczają, że każdy kierowca może zaprojektować własny wspaniały samochód ciężarowy – mówi Thomas Hilse, IVECO Brand President.

IVECO ponownie bierze udział w Wyścigowych Mistrzostwach Europy Samochodów Ciężarowych FIA jako techniczny sponsor „Die Bullen von IVECO” – wspólnej ekipy zespołów Hahn Racing i Schwabentruck. Niemka Steffi Halm ponownie występuje jako liderka zespołu Schwabentruck. Jedyna kobieta ścigająca się w mistrzostwach ma nadzieję poprawić ubiegłoroczne miejsce i spełnić swoją ambicję, którą jest zdobycie tytułu mistrzowskiego w IVECO S-WAY.

W skład zespołu Hahn wchodzi sześciokrotny mistrz Europy Jochen Hahn, który za kierownicą IVECO Stralis zdominował sezon 2019. Ekipy z niecierpliwością oczekują na kolejne rundy rywalizacji. Marka IVECO jest reprezentowana przez dwa dodatkowe zespoły: Reinert Racing oraz Don’t Touch Racing.

Pojazd bezpieczeństwa to pojazd, który prowadzi samochody biorące udział w wyścigu na okrążeniu formującym do momentu rozpoczęcia startu. Służy również do spowalniania wyścigu w przypadku potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, takich jak wypadek czy skrajnie niekorzystne warunki pogodowe. Odgrywa istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa kierowców.

Pojazdem bezpieczeństwa jest standardowy model IVECO S-WAY NP w wersji 4×2 LNG, wyposażony w dwa 540-litrowe zbiorniki, które mogą pomieścić co najmniej 390 kg ciekłego bio LNG. Dzięki temu na jednym tankowaniu do pełna może przejechać nawet 1600 kilometrów i cechuje się znacznie mniejszą emisją dwutlenku azotu w porównaniu do samochodów ciężarowych z silnikiem wysokoprężnym, a także generuje o 95% mniej CO2.

Nowy pojazd bezpieczeństwa IVECO z malowanym natryskowo wykończeniem prezentuje się wyjątkowo. Całości dopełnia kilka niestandardowych części: dwie żółte, obracające się lampy sygnalizacyjne, listwy oświetleniowe z reflektorami LED, podświetlana, trójelementowa osłona przednia i dodatkowe oświetlenie LED.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!