Wielton dostarczy dedykowane naczepy dla Sachs Trans International

23 czerwca 2021, 11:33

Firma transportowa Sachs Trans International odbierze w 2021 roku kolejne zamówione produkty specjalnie dostosowane do swoich wymagań. Tym razem Wielton dostarczy 150 naczep Curtain Master Mega wyposażonych w rozwiązania umożliwiające bezpieczny transport kręgów stali, sprzętu AGD, czy komponentów dla sektora Automotive. Naczepy wyprodukowane w konfiguracji dostosowanej do potrzeb Sachs Trans International, umożliwiają przewóz właściwie każdego rodzaju ładunku. 

Model naczepy Curtain Master Mega jest dedykowany do transportu praktycznie każdego rodzaju towaru. Powierzchnia ładunkowa produktu pozwala zarówno na przewóz towarów luzem, jak i w opakowaniach zbiorczych, bądź na paletach. Naczepy wyprodukowane na zamówienie Sachs Trans zostały dodatkowo wyposażone w system do transportu stali
w kręgach (coilmuldę) oraz system BDE, który pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni ładunkowej, ułatwiając załadunek towarów, w tym głównie sprzętu AGD. Ponadto, produkty te posiadają certyfikat DC 9,5 uprawniający do przewozu komponentów dla sektora Automotive oraz certyfikat XL umożliwiający przewóz napojów.

Sachs Trans International to rodzinne przedsiębiorstwo transportowe założone 35 lat temu przez Marka Sachs. Obecnie zatrudnionych jest 770 osób (i liczba ta wciąż rośnie), wliczając kierowców, spedytorów i dyspozytorów, mechaników, księgowość i pozostałych pracowników biurowych. Po całej Europie, a także bliskiej Azji i Afryce jeździ 750 jednostek transportowych różnego rodzaju, w tym naczepy specjalistyczne. Swoją działalność opiera głównie na obsłudze oraz bezpieczeństwie transportu. Od 2014 r. współpracuje z firmą Wielton, która dostarczała do tej pory głównie naczepy kurtynowe typu coilmulda. Tym razem jednak firma Sachs Trans International złożyła zamówienie na wielofunkcyjne naczepy, jednocześnie wyposażone w wiele spersonalizowanych rozwiązań.

– Firma Wielton realizuje dla nas już kolejne zamówienie podczas naszej kilkuletniej współpracy. Bardzo doceniamy kooperację pomiędzy naszymi firmami ze względu na jakość dostarczanych produktów oraz dużą otwartość Wieltonu na realizację niestandardowych kontraktów. Cieszymy się, że mamy partnerów w biznesie, którzy rozumieją nasze potrzeby i chętnie na nie odpowiadają, dostarczając produkty ułatwiające wykonywanie naszej pracy – powiedział Marek Sachs, Prezes Zarządu Sachs Trans International Sp. z o. o.

W okresie od lutego do maja Sachs Trans odebrał 50 sztuk w pełni spersonalizowanych naczep kurtynowych Curtain Master Mega, a kolejnych 100 pojazdów zostanie odebranych od września do końca bieżącego roku. Produkty, poza coilmuldą i systemem BDE, posiadają także dodatkowe wyposażenie tj. podnoszoną trzecią oś, dach podnoszony hydraulicznie z regulacją wysokości, plandekę z 24 klamrami i zabezpieczeniem w postaci zbrojenia oraz stopery palet po obu stronach naczepy. Modele Curtain Master zostały opracowane i przetestowane w dziale badawczo-rozwojowym Wieltonu. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie.

W rodzinie naczep Curtain Master zastosowano nowoczesną konstrukcję dachu, przedniej ściany oraz panelu tylnego. Wysoką szczelność naczep udało się osiągnąć dzięki wzmocnionym opięciom i technologii spawania hybrydowego, która umożliwia uzyskanie solidnych i precyzyjnych spojeń.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!