PETRONAS Urania – mistrzowska gama olejów zapewniająca pojazdom ciężarowym moc na lata

19 lipca 2021, 23:49

Najnowocześniejsze technologie olejowe z laboratoriów PETRONAS są już dostępne dla polskich kierowców. Dzięki wykorzystaniu autorskiej technologii StrongTech™ produkty z gamy PETRONAS Urania Green zwiększają niezawodność pojazdów, przedłużają żywotność silników, a także zmniejszają koszty eksploatacji floty i emisję CO2 – za sprawą zmniejszenia zużycia paliwa. Tym samym pozwalają utrzymać pojazdy w stałej gotowości, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji i niezależnie od stylu jazdy kierowców, co pomaga zwiększyć zyski firm przewozowych.

Oleje Urania Green powstały w odpowiedzi na bieżące wyzwania branży TSL i zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb pojazdów dostawczych różnych marek. Oleje Urania chronią silniki pojazdów przed zużyciem i degradacją w wysokich temperaturach. Oznacza to stabilne parametry oleju między wymianami, w efekcie czego silniki mają dłuższą żywotność przy zachowaniu maksymalnej wydajności. Daje to wymierne korzyści firmom przewozowym, pomagając im podnosić rentowność (TCO). Dzieje się tak dzięki wyjątkowo silnym łańcuchom molekularnym – oleje Urania nie ulegają utlenianiu, zapobiegają tworzeniu się sadzy, zapewniając tym samym optymalną lepkość w każdych warunkach podczas całej eksploatacji.

Większa żywotność silnika, większy moment obrotowy i moc, a także szybsza reakcja na pedał gazu – to korzyści płynące z zastosowania olejów Urania. Wszystko to poprawia wydajność całego taboru wykorzystującego oleje PETRONAS, co wpływa na zwiększenie korzyści dla operatorów flot transportowych. To z kolei pomaga firmom transportowym budować bardziej konkurencyjną pozycję na rynku poprzez zapewnienie niezawodnej obsługi swoich klientów. Bardziej wytrzymały olej zmniejsza kontakt metal-metal w silniku – nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach. Ogranicza on także tworzenie się osadów, świetnie rozprasza sadzę, a także przeciwdziała utlenianiu i utracie lepkości pod wpływem ciepła lub ścinania.

Nowoczesne oleje Urania to  oleje niskopopiołowe współpracujące z systemami emisji spalin, w tym filtrami cząstek stałych, systemami SCR i EGR. Dzięki temu nowoczesne pojazdy z silnikami Euro 5 i Euro 6 mogą pokonywać długie dystanse, nawet w ekstremalnych warunkach. Stosowanie olejów PETRONAS Urania zapewnia niższe zużycie paliwa, dzięki czemu zmniejszają się także emisje CO2. Ma to szczególne znaczenie dla firm przewozowych w dobie wdrażania międzynarodowych norm zobowiązujących do zmniejszania emisji zanieczyszczeń.

Wraz z pojawieniem się na polskim rynku nowej gamy olejów PETRONAS Urania Green, w Polsce przeprowadzana jest ogólnoeuropejska kampania wsparta ekspercką wiedzą technologiczną –  Urania Road Show. Kulminacyjnym punktem kampanii będzie wydarzenie w październiku br.

Urania IVECO – rozwiązanie szyte na miarę

Obok olejów przeznaczonych dla wielu marek transportu ciężkiego, PETRONAS produkuje  szyte na miarę oleje PETRONAS Urania IVECO stworzone dla pojazdów tej marki. Jest to efekt wspólnego doświadczenia i wieloletniej współpracy firm PETRONAS oraz IVECO – zespół naukowców, techników i inżynierów marek partnerskich opracował w laboratoriach Petronas Lubricants International wysokiej jakości produkty przetestowane w najtrudniejszych warunkach pustynnego rajdu Dakar przez Team Petronas De Rooy IVECO. Dzięki olejom Urania IVECO silniki zachowają niezawodność na lata w każdych warunkach.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!