Master Truck Show 2021 już w najbliższy weekend! Znamy program i mapę.

12 lipca 2021, 8:04

Już w najbliższy weekend – w dniach 16-18 lipca 2021 r. – na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem odbędzie się Master Truck Show – największa w Polsce impreza dedykowana kierowcom i pracownikom branży transportowej.

Atrakcje Master Truck Show 2021

Master Truck od lat uchodzi za jedno z najciekawszych wydarzeń w branży ciężarowej w naszej części Europy. Co roku zlot odwiedzają tysiące kierowców oraz pasjonatów transportu wraz z rodzinami. Od kilku lat, oprócz podziwiania najpiękniejszych ciężarówek z całego świata, podczas imprezy można wziąć udział także w innego typu atrakcjach. Stąd też rozszerzenie nazwy do Master Truck Show.

Dokładny program tegorocznych atrakcji jest już znany. Poza wystawą ciężarówek będzie można obejrzeć także inne pojazdy, m.in. motocykle, oldtimery, samochody amerykańskie, a nawet militaria i sprzęty strażackie. Odbędzie się także wiele konkursów z nagrodami zarówno dla kierowców zawodowych jak i publiczności. Czas umilą koncerty zespołów country, rock i blues oraz motocyklowe pokazy kaskaderskie i samochodowy drift. Odbędzie się także Wrak Race, czyli wyścig pojazdów, których wartość nie przekracza tysiąca złotych.

W poniższej galerii prezentujemy kilka zdjęć aut zarejestrowanych do udziału w tegorocznej edycji zlotu. O wiele więcej będzie można zobaczyć na miejscu:

Jedną z najciekawszych atrakcji zlotu będzie możliwość własnoręcznego pomalowania ciężarówki. Na stoisku firmy Sam2 Machnik przygotowane będzie białe Renault Trucks, które każdy uczestnik zlotu (za pomocą flamastra) będzie mógł ozdobić własnym rysunkiem czy podpisem. Po zakończeniu zlotu, malunki zostaną utrwalone, a auto trafi do codziennej eksploatacji.

Tradycyjnie już, wystawiane na zlocie ciężarówki, zostaną poddane ocenie jury w kilku kategoriach. Swojego faworyta wybiorą także wszyscy goście zlotu, głosując za pomocą kart, otrzymywanych wraz wejściówkami. Gala wręczenia nagród dla zwycięskich pojazdów odbędzie się w niedzielne popołudnie, tuż przed zamknięciem zlotu.

Szczegółowy program zlotu Master Truck Show 2021 można pobrać TUTAJ. Mapa przestrzeni wystawowej jest dostępna TUTAJ.

Master Truck Show 2021 – rozmach mimo pandemii

Organizatorzy zlotu spodziewają się frekwencji większej niż przed rokiem, kiedy to zlot odbył się dość niespodziewanie, pomimo obowiązywania pandemicznych restrykcji. Tym razem ograniczenia nie są już tak poważne, co oznacza, że na zlot przyjedzie więcej pojazdów, a samo zwiedzanie będzie odbywać się w bardziej przyjaznych i komfortowych warunkach. O szczegóły zapytaliśmy organizatorów:

– Podobnie jak w roku ubiegłym, organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom sanitarnym, narzucanym przez ciągle jeszcze nie odwołany stan epidemii. Złagodzone obostrzenia pozwalają jednak na pełny rozmach imprezy – nie ma żadnych szczególnych wymogów wobec imprez  organizowanych na świeżym powietrzu. Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW z dnia 6 maja 2021 r. /Dz.U. 2021 poz.861/ nosa i ust nie trzeba zakrywać maseczką między innymi na świeżym powietrzu, na drogach i placach oraz na miejscach postoju pojazdów. Nie ma też wskazania, ile metrów kwadratowych powierzchni ma przypadać na jedną osobę. Rygory dotyczą jedynie stref gastronomicznych, polegają na zachowaniu dystansu między stolikami – jednak to zalecenie dla lokali gastronomicznych, a na zlocie strefy gastronomiczne są zorganizowane na wolnym powietrzu. Oczywiście dostosujemy się do wszelkich zaleceń, jeśli takowe się pojawią przed terminem zlotu. Organizatorzy są w nieustannej konsultacji z właściwym oddziałem SANEPID’u i biorą pod uwagę wskazania tej jednostki. Rok poprzedni pokazał, że można sprostać nawet ostrzejszym nakazom, więc w tym roku, kiedy jest łagodniej, spełnienie warunków sanitarnych będzie łatwiejsze. – powiedział nam Roman Latyn z biura organizacji zlotu.

Wszystko wskazuje zatem na to, że impreza odbędzie się bez przeszkód i utrudnień – jak za dawnych lat. Czy stęskniona wydarzeń branżowych publiczność dopisze? Mamy przeczucie, że tak.

Więcej informacji na temat zlotu można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy: www.mastertruck.pl oraz w jej kanałach społecznościowych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!