Sąd ogłosił upadłość Ursusa

14 lipca 2021, 11:15

Wiele wskazuje na to, że trwająca od dłuższego czasu saga, związana z restrukturyzacją spółki Ursus dobiega końca. Sąd Rejonowy w Warszawie oddalił wniosek Ursusa o otwarcie postępowania sanacyjnego, ogłaszając upadłość spółki.

Jeszcze w lutym, pisaliśmy o nagłym ożywieniu giełdowego kursu spółki Ursus, który poinformował o podpisaniu współpracy z koreańską firmą BLF Corporation. Obecnie nastroje inwestorów są o wiele gorsze. Tracą oni nadzieję, na odzyskanie środków zainwestowanych w akcje firmy.

Wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Ursus złożyli wierzyciele, czyli dwa banki: Getin Noble Bank i PKO BP. Przychylił się do niego sąd. Choć wyrok nie jest prawomocny, staje się wykonalny z dniem wydania.

Kilka miesięcy wcześniej zarząd Ursusa złożył w sądzie w Warszawie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka chciała kontynuować restrukturyzację pod nadzorem sądu. Ten nie wyraził zgody, wskazując na niewielkie postępy w czynnościach restrukturyzacyjnych. W każdym kolejnym okresie rozliczeniowym, Ursus notował straty.

Duże problemy spółki Ursus zaczęły się już kilka lat temu. O kumulacji złych zdarzeń pisaliśmy już w roku 2019. Jak się okazało, firmie nie udało się od tamtej pory wyjść z kryzysu, który jeszcze się pogłębił.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!