Drugie szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy

22 lipca 2021, 12:41

Odbyło się drugie szkolenie praktyczne w ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy”. Tym razem kursantów gościł wieloletni Partner akcji – Wielton S.A. Uczestnicy poznali zasady prawidłowego manewrowania, wymiany kół oraz mieli okazję szkolić jazdę na drodze.

„Profesjonalni Kierowcy” to program społeczny branży TSL. W bezpłatnych szkoleniach mogą wziąć udział osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w siedzibie Phillips Poland. Drugie szkolenie miało miejsce w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji – Wielton S.A. Firma ta należy do grona producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie.

– Bezpieczeństwo ma dla nas priorytetowe znaczenie, dlatego należy do kluczowych wartości w Wieltonie. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że kolejny rok z rzędu bierzemy udział w akcji „Profesjonalni kierowcy”, promując bezpieczeństwo w transporcie drogowym. Dzięki tego typu szkoleniom młodzi kierowcy zawodowi mogą zdobyć niezbędne i nieocenione doświadczenie praktyczne. Istotna jest także dla nas możliwość wzmacniania świadomości społecznej na temat odpowiedzialności spoczywającej na kierowcach zawodowych. Szczególnie w czasie pandemii wszyscy dostrzegliśmy, jak ważną rolę dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki pełni branża transportowa oraz jak istotny jest nieprzerwany łańcuch dostaw i kierowcy, którzy na czas dostarczają dla nas produkty. Wierzymy, że programy, takie jak „Profesjonalni kierowcy” zachęcą kolejne osoby do związania swojej kariery z tym zawodem – komentuje Małgorzata Barańska, Dyrektor Marketingu i PR-u Wielton S.A.

Na szkoleniu nie zabrakło także doświadczonych instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska: Roberta Kantorka, Bogusława Lieske, Juliana Szerszenia, Marka Jastrzębskiego i Wojciecha Sidoruka. Szkoleniowcy czuwają także nad przebiegiem wykładów teoretycznych, które cały czas trwają.

Podczas kursu, uczestnicy mieli okazję szkolić jazdę po drogach publicznych ciągnikiem siodłowym Volvo FH500 wraz z naczepą Wielton o DMC 40 000kg, zachowanie na drodze, a także jazdę ekonomiczną i bezpieczną. Nie zabrakło również efektywnego manewrowania, prawidłowego dojazdu do rampy oraz podstaw prawidłowego mocowania ładunków.

– To już kolejne szkolenie praktyczne, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, jest to także szczególne wydarzenie, bo od dziś nasi kursanci będą się szkolić na całkowicie nowej i nowoczesnej naczepie Wielton. Powoli zbliżamy się do wielkiego finału akcji, już teraz zapraszamy wszystkich kursantów do zapisów na ostatnie szkolenie praktyczne w tegorocznej edycji akcji. Odbędzie się ono 9 września na Autodromie Jastrząb. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy kontynuować tak ważną akcję społeczną. Pozytywne słowa na temat szkoleń, które słyszymy z ust kursantów są dla nas niezwykle ważne i budujące – powiedział Piotr Werner z Volvo Trucks Polska.

Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych. Dzięki programowi, kursanci zwiększają także swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie.

Akcja powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska. Tegoroczną edycję, oprócz pomysłodawcy, wspierają także Partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Brokers, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia i Shell Polska.

W ramach akcji „Profesjonalni Kierowcy” odbyły się już 4 szkolenia teoretyczne oraz 1 praktyczne. Już 9 września odbędzie się kolejne szkolenie praktyczne, które będzie zwieńczeniem tegorocznej edycji akcji. Najbliższy wykład teoretyczny zaplanowany jest na 13 września i będzie poruszać tematykę paliw alternatywnych, nowości ze świata transportu oraz pojazdu VERA. Zapisy już ruszyły i dostępne są na stronie profesjonalni-kierowcy.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!