Meritor zainwestuje w SEA Electric

24 sierpnia 2021, 9:35

Firma Meritor ogłosiła, że zamierza dokonać inwestycji kapitałowych w firmę SEA Electric, producenta rozwiązań w komercyjnych pojazdach elektrycznych do dostaw miejskich i logistyki.

SEA Electrics, firma z siedzibą w Los Angeles, współpracuje z producentami pojazdów użytkowych OEM, dealerami i operatorami, aby dostarczać szeroką gamę bezemisyjnych ciężarówek z rozwiązaniami do jazdy autonomicznej dla rynku pojazdów użytkowych o średniej i dużej ładowności (klasa 3-8).

– Współpraca z SEA Electrics daje nam możliwość zastosowania naszej wiedzy w zakresie rozwiązań elektryfikacji w sektorze pojazdów średnich obciążeń – powiedział Chris Villavarayan, CEO i prezes Meritor.

– Inwestycje Meritor pomogą nam przyspieszyć nasze wysiłki sprzedażowe, a także wzmocnić segment dostaw i transportu pojazdów, które działają w obszarach miejskich i metropolitalnych. Cieszymy się, że Meritor dołączył do nas jako inwestor strategiczny i akcjonariusz – powiedział Tony Fairweather, prezes i założyciel SEA Electric.

SEA Electric planuje w tym roku dostarczyć na rynek ponad 500 elektrycznych pojazdów użytkowych, a do końca 2023 r. zakłada, że po drogach będzie jeździło ponad 15 000 pojazdów z ich systemami.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!