Dometic wprowadza na rynek grzejniki combo

8 września 2021, 20:44

Na tegorocznych targach Caravan Salon, jednych z największych na świecie targów pojazdów kempingowych, Dometic wprowadza na rynek nowatorskie rozwiązanie polegające na połączeniu w jednym urządzeniu funkcji ogrzewania kabiny i dostarczenia gorącej wody. 

Caravan Salon Düsseldoft to jedne z największych targów pojazdów turystycznych na świecie, które w 2019 r. odwiedziło ponad 268 000 osób. Goście tegorocznego stoiska Dometic mieli okazje poznać nową gamę produktów Dometic – grzejniki combo. Dometic CH Combo Heater to urządzenie grzewcze do kabiny, jak również źródło ciepłej wody. Dwa niezależne obiegi do ogrzewania powietrza i podgrzewania wody oraz dodatkowa funkcja wentylacji kabiny zapewniają elastyczność.

Ogrzewacze Dometic CH Combo zapewniają miłośnikom kempingu przytulne miejsce do odpoczynku po aktywnym dniu na świeżym powietrzu. Wystarczy kilka prostych ustawień na panelu sterowania, aby zaprogramować regulatory czasowe „powrotu do domu” na ogrzewanie kabiny i zbiornika wody. Można też zapisać ulubione ustawienia, aby szybko je przywołać, lub ustawić grzejnik na tryb nocny, pozwalający na spokojny sen.

W przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku systemów grzewczych, podgrzewanie wody działa niezależnie od ogrzewania kabiny. Co oznacza, że grzejnik nie musi pracować przez cały dzień. Nie trzeba też latem ogrzewać powietrza w kabinie, aby mieć ciepłą wodę.

Ponadto grzejniki Dometic posiadają funkcję niezależnej wentylacji, która tworzy klimat wewnątrz i może zapobiegać rozwojowi pleśni w najbardziej newralgicznych, niedogrzanych miejscach.

Nowy, inteligentny panel sterowania pozwala na intuicyjną obsługę. Wystarczy ustawić żądaną temperaturę szybkim obrotem pokrętła na wyświetlaczu. Co więcej, panel sterowania można połączyć z systemem pojazdu za pośrednictwem CI-Bus.

Grzejniki combo Dometic CH będą dostępne w lutym 2022 r. u autoryzowanych dystrybutorów w różnych klasach wydajności – modele o mocy 4000 lub 6000 W zasilane LPG lub wersja kombinowana LPG/elektryczna z dodatkową mocą 1800 W w trybie elektrycznym do podgrzewania wody i ogrzewania powietrza w połączeniu z mocą 4000 lub 6000 W do ultraszybkiego nagrzewania. Więcej informacji na temat systemów grzewczych można znaleźć na stronie internetowej firmy www.dometic.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!