Jenox poszerzył ofertę akumulatorów ciężarowych

23 września 2021, 9:09

Jenox Akumulatory poszerza ofertę swoich produktów. Po nowym Jenox Gold i niedawnym wprowadzeniu do sprzedaży Jenox AGM przyszedł czas na kolejny produkt – Jenox EFB Truck.

Chodzieski producent akumulatorów rozwija swoją ofertę w kierunku specjalistycznych akumulatorów dla transportu i baterii do głębokich wyładowań. Jenox EFB Truck został zaprojektowany z myślą o samochodach ciężarowych i autobusach z dużym zapotrzebowaniem na energię, które jeżdżą na krótkich odcinkach, a ich praca wiąże się z częstym uruchamianiem silnika.

– Nasza firma dobrze znana jest użytkownikom samochodów ciężarowych. Tworzymy też akumulatory specjalistyczne dedykowane do pracy w ciężkich warunkach jak Jenox SVR czy Jenox SHD. Wprowadzenie do oferty Jenox EFB Truck to wyjście naprzeciw potrzeb naszych klientów i dynamicznie zmieniającej się motoryzacji, z coraz to bardziej wymagającymi systemami zasilania w nowoczesnych pojazdach służących do transportu towarów i osób – mówi Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Jenox Akumulatory sp. z o.o.

Nowy Jenox EFB Truck dzięki zmodyfikowanej konstrukcji jest akumulatorem odpornym na wysokie temperatury w komorze silnika i zdolnym do pracy w trudnych warunkach. Modyfikacji uległa płyta pozytywna, która wzmocniona została poprzez zastosowanie membrany poliestrowej. To rozwiązanie zapobiega degradacji masy czynnej, co z kolei przekłada się na trwałość w pracy cyklicznej, w porównaniu do konwencjonalnych akumulatorów. Prócz zmian konstrukcyjnych, modyfikacji o dodatki węglowe uległa również masa aktywna w akumulatorze. Ponadto elektrody wykonane zostały w oparciu o wapniowo-cynowe stopy ołowiu, co przekłada się na dobrą zdolność przyjmowania ładunku. Nowa samochodowa bateria z chodzieskiej fabryki dzięki zminimalizowanemu ubytkowi wody i wprowadzonym modyfikacjom cechuje się wydłużonym okresem przechowywania akumulatora bez jego eksploatacji.

Jenox EFB Truck to całkowicie bezobsługowy akumulator, który wyróżnia wysoka zdolność do przyjmowania ładunku elektrycznego i odporność na cykliczne wyładowania. Jenox EFB Truck dostępny jest aktualnie w dwóch pojemnościach. 190 i 230 Ah.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Bekon, 21 listopada 2021, 21:08 0 0

Witajcie. Kupował już ktoś z Was wcześniej akumulatory Jenoxa? Nie miałem do tej pory okazji ale powyższa bateria wydaje się być ciekawa do rozważenia.

Odpowiedz

Puerto, 19 stycznia 2022, 19:51 0 0

ja polecam ze swojej strony - miałem ponad 8 lat w aucie. Kupiony od nowości. Sprawdzał się

Odpowiedz

Fraszka, 31 stycznia 2022, 19:40 0 0

ja już też mam prawie 9 sezonów swojego jenox golda, różnie u mnie z eksploatacją ale poza kilkoma doładowaniami nie miałem z nim problemów

Odpowiedz

Ogar56, 21 grudnia 2022, 17:21 0 0

A czy tego Jenoxa EFB trzeba jakoś specjalnie dodatkowo ładować? Niby napisane, że bezobsługowy ale miałem kilka przykładów u innych producentów więc lepiej dopytać..

Odpowiedz

Adamis, 23 stycznia 2023, 16:41 0 0

Polecam wejść na stronę Jenoxa do sekcji FAQ - tam na bank znajdziesz wszelkie potrzebne informacje. Dodatkowo możesz skorzystać z umieszczonego tam formularza aby skontaktować się z obsługą klienta.

Odpowiedz