Jenox poszerzył ofertę akumulatorów ciężarowych

, 23 września 2021, 9:09

Jenox Akumulatory poszerza ofertę swoich produktów. Po nowym Jenox Gold i niedawnym wprowadzeniu do sprzedaży Jenox AGM przyszedł czas na kolejny produkt – Jenox EFB Truck.

Chodzieski producent akumulatorów rozwija swoją ofertę w kierunku specjalistycznych akumulatorów dla transportu i baterii do głębokich wyładowań. Jenox EFB Truck został zaprojektowany z myślą o samochodach ciężarowych i autobusach z dużym zapotrzebowaniem na energię, które jeżdżą na krótkich odcinkach, a ich praca wiąże się z częstym uruchamianiem silnika.

– Nasza firma dobrze znana jest użytkownikom samochodów ciężarowych. Tworzymy też akumulatory specjalistyczne dedykowane do pracy w ciężkich warunkach jak Jenox SVR czy Jenox SHD. Wprowadzenie do oferty Jenox EFB Truck to wyjście naprzeciw potrzeb naszych klientów i dynamicznie zmieniającej się motoryzacji, z coraz to bardziej wymagającymi systemami zasilania w nowoczesnych pojazdach służących do transportu towarów i osób – mówi Ryszard Wasyłyk, Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Jenox Akumulatory sp. z o.o.

Nowy Jenox EFB Truck dzięki zmodyfikowanej konstrukcji jest akumulatorem odpornym na wysokie temperatury w komorze silnika i zdolnym do pracy w trudnych warunkach. Modyfikacji uległa płyta pozytywna, która wzmocniona została poprzez zastosowanie membrany poliestrowej. To rozwiązanie zapobiega degradacji masy czynnej, co z kolei przekłada się na trwałość w pracy cyklicznej, w porównaniu do konwencjonalnych akumulatorów. Prócz zmian konstrukcyjnych, modyfikacji o dodatki węglowe uległa również masa aktywna w akumulatorze. Ponadto elektrody wykonane zostały w oparciu o wapniowo-cynowe stopy ołowiu, co przekłada się na dobrą zdolność przyjmowania ładunku. Nowa samochodowa bateria z chodzieskiej fabryki dzięki zminimalizowanemu ubytkowi wody i wprowadzonym modyfikacjom cechuje się wydłużonym okresem przechowywania akumulatora bez jego eksploatacji.

Jenox EFB Truck to całkowicie bezobsługowy akumulator, który wyróżnia wysoka zdolność do przyjmowania ładunku elektrycznego i odporność na cykliczne wyładowania. Jenox EFB Truck dostępny jest aktualnie w dwóch pojemnościach. 190 i 230 Ah.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!