Wymiana modułu osuszacza powietrza – wskazówki Diesel Technic [Film]

27 września 2021, 11:00

Co zrobić, jeśli w pojeździe nie powstaje wystarczające ciśnienie? Pomocnych wskazówek i porad, na co zwrócić w takiej sytuacji uwagę udziela w swoim nowym filmie ekipa Parts Specialists z Diesel Technic. Jej członkowie, Lars i Kevin, skupiają się tym razem na wymianie modułu osuszacza powietrza w ciężarówce.

Pracę przy pojeździe Lars i Kevin rozpoczynają od sprawdzenia ciśnienia roboczego. Przypominają przy tym, aby najpierw dowiedzieć się, jakim ciśnieniem roboczym dysponuje dany pojazd. Dla każdego pojazdu wygląda to bowiem nieco inaczej. Po spuszczeniu ciśnienia, technicy zauważają, że w tym przypadku problem tkwi zaworze spustowym. Okazuje się, że w tym zbiorniku ciśnieniowym zebrała się woda. Oznacza to, że problem stanowi osuszacz powietrza albo wkład osuszacza powietrza.

Specyficzne dla danego pojazdu modele oraz inne dodatkowe komponenty, takie jak zbiornik powietrza i współpracujący z nim zawór spustowy, można znaleźć na Partner Portal Diesel Technic.

Lars i Kevin po odkryciu, że awarii uległ osuszacz powietrza ich ciężarówki, wymieniają go. Korzystając z okazji, objaśniają działanie tej części i pokazują, że może być ona różnej konstrukcji. Duet prezentuje również swoim widzom, na co zwracać uwagę, sprawdzając ciśnienie wyjściowe na sprężarce powietrza i jak wykorzystać w diagnozie 4-obwodowy zawór ochronny.

Parts Specialists omawiają również w filmie wskazania różnych schematów błędów.

Pełny film, uzupełniony wskazówkami i poradami dostępny jest poniżej. W menu w prawym dolnym rogu filmu można włączyć polskie napisy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!