Spotkanie sieci Q-Service Truck w Zegrzu

27 września 2021, 14:01

Po półtorarocznej przerwie, wynikającej z obostrzeń wywołanych pandemią COVID-19, serwisy zrzeszone w sieci Q-Service Truck znów mogły spotkać się osobiście podczas zjazdu sieciowego w Zegrzu.

– Wszystkim nam brakowało bezpośrednich spotkań z właścicielami serwisów, dlatego cieszymy się, że w końcu mogliśmy spotkać się z naszymi biznesowymi partnerami, ale przede wszystkim przyjaciółmi, z którymi znamy się i współpracujemy od lat. Struktura Q-Service Truck od zawsze opierała się na partnerskich relacjach, bezpośredniej pomocy i wsparciu między serwisami, dlatego każda możliwość spotkania twarzą w twarz jest pomostem zacieśniającym wspólne relacje – mówi Sławomir Rybarczyk, Prezes Q-Service Truck i Dyrektor Handlowy Inter Cars.

Tegoroczne spotkanie sieciowe przebiegało w atmosferze aktywnego wypoczynku, uczestnicy od piątkowego poranka brali bowiem udział w przygotowanych przez organizatorów wodnych atrakcjach. Wszyscy chętni podzieleni zostali na grupy, które rywalizowały między sobą w żeglarskich regatach. Załogi miały do dyspozycji jachty Raport 26 i ścigały się na specjalnie przygotowanej trasie po wodach Jeziora Zegrzyńskiego. Najlepsi nagrodzeni zostali specjalną statuetką oraz zestawem dedykowanych upominków.

Poza udziałem w regatach żeglarskich uczestnicy spotkania przez cały dzień mogli korzystać także z ribsów, kajaków oraz skuterów wodnych Yamaha. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał zespół instruktorów żeglarstwa ze „Sztorm Grupy”. Wodne atrakcje były nie tylko szansą na aktywne spędzenie dnia, ale również możliwością do wspólnej zabawy, zacieśnienia relacji, współzawodnictwa i kooperacji w ramach jednego zespołu.

Po pełnym atrakcji dniu sesja popołudniowo-wieczorna rozpoczęła się krótką konferencją, podczas której Sławomir Rybarczyk, Sylwia Wysocka oraz Mariusz Kozubek opowiedzieli o perspektywach rozwoju sieci Q-Service Truck w Polsce i w Europie, przyszłości branży ciężarowej oraz o programie flotowym dla warsztatów ciężarowych, który od kilku miesięcy jest intensywnie rozwijany i budowany w oparciu o serwisy sieciowe.

 – Rozbudowa programu flotowego, który sprawnie działałby nie tylko w Polsce, ale również w Europie to jeden z naszych priorytetów na najbliższe lata. Pokrycie siatki serwisów współpracujących z nami przy programie flotowym chcemy i opieramy w dużej mierze na sieci warsztatów należących do Q-Service Truck. Tylko w Polsce organizacja ta skupia ponad 80, a w całej Europie blisko 200 warsztatów. Q-Service Truck obecny jest w Rumunii, Czechach, na Węgrzech, Litwie, Słowacji, Ukrainie i Łotwie, a do końca przyszłego roku planujemy otworzenie kolejnych lokalizacji m.in. w Słowenii, Bułgarii, Chorwacji i Mołdawii – mówi Sylwia Wysocka, Project Manager Q-Service Truck.

Inną inicjatywą wdrażaną w życie od kilku miesięcy pod auspicjami Q-Service Truck jest projekt Ford Trucks Polska, o którym podczas spotkania w Zegrzu mówił Wojciech Kopiel, Dyrektor Zarządzający.

 – Realizujemy sprzedaż zgodnie z planem i choć w ubiegłym roku mocno pokrzyżowała nam je pandemia, konsekwentnie rośniemy z wynikami sprzedaży. Bieżący rok chcemy zamknąć z około 500 sprzedanymi pojazdami. Chętnych na zakup nowych ciągników mamy znacznie więcej, pół tysiąca to jednak realna liczba jaką jest w stanie dostarczyć nam producent – mówi Wojciech Kopiel, Dyrektor Zarządzający Q-Service Truck.

Każdy z uczestników spotkania mógł dowiedzieć się w jakim kierunku następuje rozwój sieci Ford Trucks w Polsce, a także zobaczyć na własne oczy nowy, dopiero co sprowadzony do naszego kraju pojazd Ford Cargo w zabudowie wywrotki. To nowość dla rynku budowlanego, która choć nie miała jeszcze swojej oficjalnej premiery w naszym kraju, już cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem potencjalnych klientów.

W części konferencyjnej jeden z paneli poświęcono również planom rozwoju sieci Q-Service Truck przez pryzmat programu punktowego, który będzie narzędziem prezentującym poziom klasyfikacji warsztatowej, rozmawiano również o oznakowaniu warsztatów i programie wsparcia dla serwisów. Przypomniano także o Ambasadorach sieci wybranych na lata 2021-22 i powitano oficjalnie dwóch nowych członków organizacji – Eurotruck S.C. Anna i Adam Filiczkowscy z Nowej Soli oraz Zakład Naprawy Pojazdów Ciężarowych Mirosław Różycki z Koszalina.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!