Nowa nazwa i logo IVECO Group

30 września 2021, 13:56

Nowa organizacja On-Highway będzie globalną firmą, której zadaniem jest ochrona, wspieranie i rozwój ośmiu marek. Jest to nowa spółka IVECO Group, której nowe logo jest kolejnym krokiem w kierunku zakończenia wyodrębnienia tej działalności z CNH Industrial, co ma nastąpić na początku 2022 roku.

Nową rzeczywistość prezentuje nowe logo firmy, które przedstawia IVECO Group jako spółkę holdingową.  Logo to kładzie nacisk na marki, które się w nim zawierają i składa hołd ich wspólnemu dziedzictwu, wyznaczając ich wspólną drogę. Nazwa podkreśla też długą drogę, którą pokonały te przedsiębiorstwa, odkąd w roku 1975 stworzyły Industrial VEhicles CORporation.

W nowym logo, poprzez ostre linie czcionki, podkreślone miały zostać wyjątkowa tożsamość marek oraz silne skupienie grupy na biznesie. Kolor szary ma symbolizować poczucie stabilności i przemysłowego DNA marek, wskazując na skromną, ale pracowitą drogę, jaką pokonała firma, na jej determinację do osiągania wyznaczonego celu. Niebieska kropka między „IVECO” i „Group” przerywa schemat kolorów, wskazuje na przyszłość, którą charakteryzuje zrównoważona innowacja. Niebieska kropka nowego logo zlokalizowana w środku dodaje dynamiki całemu elementowi graficznemu, sugeruje równowagę i jednocześnie zwraca uwagę na szczegóły, tak jak portfolio marek IVECO Group.

Poniżej logo głównego znajdują się nazwy poszczególnych marek, prezentowane w jednej linii. W centrum Grupy znajduje się marka IVECO: producent pojazdów użytkowych, który projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych oraz FTP Industrial, rdzeń IVECO Group, który dostarcza silniki i skrzynie biegów dla swoich siostrzanych marek oraz specjalizuje się w dostarczaniu technologii układów napędowych klientom z branży rolniczej, budowlanej, morskiej, produkcji energii oraz pojazdów użytkowych.

Obok IVECO i FTP Industrial znajdują się: IVECO BUS – producent autobusów oraz HEULIZ. Dalej IVECO Defence Vehicles – producent wysokospecjalistycznego sprzętu obronnego, w tym pojazdów militarnych; ASTRA – światowy dostawca ciężkich pojazdów budowlanych i przeznaczonych do prac w kamieniołomach; MAGIRUS – producent pojazdów i sprzętu pożarniczego i wreszcie IVECO CAPITAL – wsparcie finansowe dla marek IVECO Group, umiejscowione strategicznie na początku linii marek. Dział usług finansowych będzie w rzeczywistości stanowić kamień węgielny dla nowej marki IVECO Group, zwłaszcza w obszarze alternatywnych źródeł zasilania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Krakus, 5 października 2021, 12:52 0 0

Po prostu "cienko przędą" i usiłują się ratować...

Odpowiedz