Otwarcie nowego centrum logistycznego bilstein group w Niemczech

18 listopada 2021, 9:33

27 października 2021 roku, czyli mniej niż dwa lata po rozpoczęciu budowy, Burmistrz Karin Welge oraz Dyrektorzy Zarządzający Grupy – Jan Siekermann i Karsten Schüßler-Bilstein – dokonali uroczystego otwarcia nowego, zlokalizowanego w Gelsenkirchen, Centrum Logistycznego bilstein group. Kompleks ten jest drugą główną lokalizacją logistyczną bilstein group w Niemczech.

zdj. Uwe Jesiorkowski

Należące do producenta i dostawcy części zamiennych do samochodów osobowych i ciężarowych, nowe Centrum Logistyczne posiada powierzchnię użytkową 45 000 metrów kwadratowych i zostało wyposażone w wysoce zautomatyzowane procesy logistyczne. Pozwala to na ciągłe wysyłanie dużych ilości towaru, a także na jednoczesne magazynowanie i przesuwanie towarów w ilości większej w porównaniu do konwencjonalnego magazynu. Od połowy roku 2022 firma bilstein group będzie stąd wysyłać na cały świat części do samochodów osobowych i użytkowych.

W trakcie rozruchu zaplanowanego do wiosny przyszłego roku będzie konfigurowane i testowane oprogramowanie logistyczne. Do tego momentu zostanie zatrudnionych około 200 nowych pracowników – od pracowników magazynowych, przez biurowych, specjalistów informatyków po inżynierów mechatroników. Końcem przyszłego roku liczba pracowników może wzrosnąć nawet do 400.

– Rozpoczęcie działalności pozwoli w tym miejscu stworzyć wiele ważnych miejsc pracy, a w przyszłości liczba ta zostanie podwojona. W regionie to jedna z największych inwestycji w ostatnich latach, dlatego tym bardziej witamy firmę bilstein group – powiedziała Karin Welge, Burmistrz Gelsenkirchen.

– Patrząc na zakres nowego projektu, wartego 120 milionów Euro, musimy przyznać, że to największa pojedyncza inwestycja w historii naszej firmy. Ale również oznaczająca wiele wyzwań, wynikających przede wszystkim z ograniczeń pandemicznych. Dlatego jestem szczególnie zadowolony z terminowego zakończenia prac budowlanych. Teraz nie mogę się doczekać pełnego uruchomienia działalności nowego Centrum Logistycznego – powiedział Jan Siekermann, dyrektor zarządzający Grupy.

Centrum Logistyczne jest nowoczesne nie tylko pod względem technicznym, ale również w zakresie zrównoważonego rozwoju. Nowy budynek potrzebuje 45% mniej energii w równaniu z podobnymi konstrukcjami. Dodatkowo zamontowano tu układ paneli fotowoltaicznych o powierzchni prawie 6 000 metrów kwadratowych, a dach pokrywa 15 000 metrów kwadratowych zieleni.

– Zastosowany koncept logistyczny pozwala nam przetwarzać zamówienia i dystrybuować nasze części zamienne przy możliwie jak najniższym zapotrzebowaniu na energię – powiedział Siekermann.

W roku 2017 firma bilstein group nabyła w Gelsenkirchen działkę o powierzchni 200 000 metrów kwadratowych. Podzielona na dwa etapy produkcja pozwoliła podwoić dotychczasową powierzchnię logistyczną.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!