CargoON – nowy system zarządzania transportem drogowym

14 stycznia 2022, 10:34

CargoON to nowy system stworzony przez Trans.eu, wiodącego europejskiego dostawcę cyfrowych rozwiązań dla transportu – umożliwia producentom samodzielne zarządzanie transportem i zwiększenie możliwości przewozowych, pozwalając na elastyczne połączenie oferowania ładunków na rynku kontraktowym i spotowym.

CargoON Freights pozwala na cyfryzację całego procesu zarządzania transportem – od planowania przez bieżącą współpracę z przewoźnikami aż po rozliczenie. Proces przydzielania ładunków może być również skonfigurowany tak, aby odbywał się automatycznie. Za pomocą kilku kliknięć w CargoON można składać i kontrolować nie tylko zamówienia u stałych dostawców, ale także na rynku spotowym, w sposób w pełni zautomatyzowany.

Usługa Simple Tenders ułatwia przeprowadzanie przetargów na usługi przewozowe, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie możliwe jest nawiązanie bezpiecznej współpracy z nowymi przewoźnikami. Dzięki połączeniu z Platformą Trans.eu, CargoON jest jedynym tego typu systemem, który gwarantuje dostęp do ogólnoeuropejskiej sieci dziesiątek tysięcy przewoźników i spedytorów.

Dock Scheduler, dostępny również jako samodzielny produkt, pozwala na optymalizację zarządzania dostępnością stanowisk i ramp, których pojemność można zdefiniować w systemie – co w połączeniu z przekazaniem możliwości samodzielnej awizacji przewoźnikowi redukuje nakłady pracy producenta, minimalizuje ryzyko pomyłek i pozwala na skrócenie czasu oczekiwania przewoźników i wykorzystanie pełni posiadanych zasobów. Zastosowanie rozwiązań informatycznych przy ustalaniu terminów załadunku i rozładunku pozwala także na utrzymanie poziomu obsługi, zwiększenie satysfakcji klienta i uniknięcie przestojów.

Funkcja Visibility – aktualizacje statusu w czasie rzeczywistym – umożliwia weryfikację statusu ładunku w dowolnym momencie, a klienci mogą szybko reagować na ewentualne problemy z terminowością dostaw. Zarówno producent, jak i przewoźnik otrzymują pełny obraz aktualnej sytuacji w czasie rzeczywistym.

Rozwiązania cyfrowe ograniczają ilość pustych przebiegów, a tym samym wspierają środowisko poprzez realną redukcję emisji CO2.

– Naszym celem w pracy nad nowymi funkcjonalnościami Platformy jest wspieranie zrównoważonego rozwoju. Już wkrótce takie rozwiązania jak eCMR z digital proof of delivery pozwolą naszym klientom działać bardziej ekologicznie poprzez rezygnację z tysięcy ton papierowych dokumentów przewozowych, a dodatkowo znacznie skrócą czas obiegu dokumentów – mówi Piotr Hunker, CEO Trans.eu. – Cyfryzacja przeciera również szlaki dla obliczania śladu węglowego. Pracujemy nad rozwiązaniem, które pozwoli nam mierzyć rzeczywistą wartość emisji CO2 i świadomie przyczyniać się do ochrony klimatu w sektorze transportu drogowego. – dodaje.

CargoON to rozwiązanie w chmurze, które można łatwo zintegrować z SAP i ERP lub innymi systemami TMS. Wdrożenie trwa do kilku tygodni.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!