Dometic wyposaża samochody do dostaw w inteligenty układ chłodniczy

25 stycznia 2022, 20:28

Dometic Frigo DC – elektryczny, niezależny od silnika system chłodniczy do dostaw mobilnych – został wybrany do nowego, w pełni elektrycznego, inteligentnego systemu transportu miejskiego w Polsce – SmartVan IoT firmy EV Fleet.

Kiedy w Polsce rozpoczęto proces transformacji systemu transportu miejskiego na pojazdy zasilane elektrycznie, do projektu rozwoju systemu transportu elektrycznego wybrano w pełni niezależną od silnika technologię chłodniczą Dometic.

Na początku 2021 roku polski start-up EV Fleet rozpoczął prace nad nowatorskim pojazdem opartym na samochodzie dostawczym Mercedes-Benz eSprinter. SmartVan IoT to inteligentny pojazd z własnym systemem operacyjnym, pozwalający na pełną integrację z systemami klienta. Pojazd wyposażony jest w liczne innowacyjne rozwiązania, w tym agregat chłodniczy Dometic Frigo DC.

Dzięki wydzieleniu sekcji aktywnej od pasywnej, to niekonwencjonalne rozwiązanie transportowe pozwala na przewożenie w jednym pojeździe zróżnicowanych towarów w różnych temperaturach. Dane generowane przez pojazd będą zbierane przez zespół EV Fleet i wykorzystywane do przygotowania analiz niezbędnych do optymalizacji procesów logistycznych w miejskiej dystrybucji.

Dometic Frigo DC to całkowicie elektryczny zestaw chłodniczy przeznaczony do transportu produktów w kontrolowanej temperaturze. Jest to rozwiązanie, które pracuje niezależnie od silnika i nie wymaga konstrukcji montowanej na dachu. System zasilany jest bezpośrednio z instalacji 12 V, wykorzystując akumulator pojazdu zamiast silnika. Jest to jest obecnie jedyna technologia umożliwiająca instalację układów chłodniczych w stale rosnącej flocie samochodów elektrycznych.

Ostatni test przeprowadzony przez zespół EV Fleet, w którym pojazd przejechał na jednym ładowaniu 200 km po Warszawie i jej przedmieściach z pełnym ładunkiem 3490 kg, potwierdził, że Dometic Frigo DC jest w stanie utrzymać pożądaną temperaturę w przestrzeni ładunkowej pomiędzy 2 a 8°C przez cały czas trwania podróży.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!