Goodyear wprowadza na rynek oponę POWERLOAD

11 kwietnia 2022, 13:08

Goodyear wprowadza nową linię POWERLOAD przeznaczoną do kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek, na które rośnie popyt w związku z rozwojem projektów budowlanych i inwestycyjnych na całym świecie.

Jest to konkurencyjny segment, na którym producenci OEM wprowadzają nowe technologie, kierując się zapotrzebowaniem rynku na bardziej wydajne operacje oraz względami ochrony środowiska. Wprowadzając oponę POWERLOAD, Goodyear oferuje gamę opon z ważnymi zaawansowanymi technologiami, zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek.

Te kompaktowe maszyny są zazwyczaj używane w budownictwie, przy załadunku materiałów, obsłudze logistycznej, w rolnictwie i kształtowaniu krajobrazu. Dlatego uniwersalność jest kluczową cechą opon. Komfort kierowcy jest równie ważnym czynnikiem ze względu na długi czas pracy, podobnie jak i trakcja oraz trwałość.

W oponie Goodyear POWERLOAD wykorzystano nową technologię Smooth Guard, obejmującą wyjątkowo grubą i gładką gumową warstwę ochronną w obszarze barku i ściany bocznej. To rozwiązanie zapewnia tej gamie opon większą wytrzymałość, zwiększając ich odporność na przecięcia i wzmacniając ochronę karkasu. Ponadto w nowej linii produktów zastosowano wzmocnioną konstrukcję ścian bocznych, która zapewnia większą stabilność i łatwiejsze manewrowanie. Montaż tego produktu w maszynie pozwala ograniczyć kołysanie łyżki podczas załadunku, a także zapewnia operatorom precyzję, pewność, komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Nacisk na wzmocnienie i ochronę jest widoczny także w obszarze osłony kołnierza. Jest to szczególnie ważne na placach budowy, gdzie ziemia, skały, kamienie i inne odłamki mogą uszkodzić tradycyjne opony. Nowa konstrukcja wycięcia na łopatki pomaga przyspieszyć montaż i demontaż opon, minimalizując czas przestojów maszyn.

Niekierunkowy wzór bieżnika jest kolejnym dowodem na to, że Goodyear koncentruje się na efektywności. Ułatwia on logistykę opon, pozwalając na rotację pozycji i  upraszczając magazynowanie. Opona Goodyear POWERLOAD zapewnia lepszą trakcję w przód i w bok, która jest niezbędna na placach budowy. Właściwości samooczyszczające pomagają zminimalizować czas przestojów i zwiększyć wydajność. Wzór bieżnika jest inspirowany sprawdzoną oponą Goodyear TL-3A+ przeznaczoną do większych pojazdów (od obręczy 25 cali) i zoptymalizowany pod kątem opon w rozmiarach 18″ i 20″ z gamy POWERLOAD.

W oponie POWERLOAD Goodyear zwiększono też głębokość bieżnika na barku opony w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami. Taki zabieg zwiększa trwałość opony, wydłużenia jej przebieg, a także pomaga obniżyć koszty eksploatacji w przeliczeniu na godzinę pracy.

W myśli filozofii Goodyear ELECTRIC DRIVE READY, najnowsze opony mogą być używane w pojazdach elektrycznych, hybrydowych, ale też z tradycyjnymi silnikami Diesla. To przyszłościowe podejście zmniejsza złożoność procesów dla operatorów, ponieważ wystarczy zaopatrzyć się tylko w jeden rodzaj opon, który pasuje do różnych układów napędowych.

– POWERLOAD koncentruje się na minimalizacji przestojów, optymalizacji kosztów w przeliczeniu na godzinę pracy, trwałości i wszechstronności w rozwijającym się sektorze rynku off-the-road. W Goodyearze pomyśleliśmy o przyszłych wymaganiach operatorów kompaktowych ładowarek kołowych i małych równiarek, aby zaoferować im technologie, które pomogą poruszać się w trudnym terenie, wykonać pracę i utrzymać wzrost produktywności” – powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający Goodyear w pionie OTR i Aviation w regionie EMEA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!