Wszechświat informacji. Asortyment firmy Elring – Das Original w wersji online oraz drukowanej.

9 maja 2022, 23:01

Asortyment produktów firmy Elring – das Original jest codziennie powiększany i obejmuje bogatą ofertę, począwszy od uszczelki kolektora wydechowego aż po śrubę mocującą głowicę cylindra. Oferta obejmuje także dobrze znane płynne masy uszczelniające, ale również osłony zaworów wykonane z poliamidu i oczywiście wszystkie uszczelnienia do silnika.

Jednak nie tylko program musi być odpowiedni, ale również obsługa! Aby ułatwić użytkownikowi znalezienie całego portfolio, a także dlatego, że zapotrzebowanie na informacje stało się bardziej regionalne i specyficzne dla poszczególnych produktów dzięki wielu sukcesom w eksploracji rynku globalnego w ostatnich latach. Oznacza to, że zakres przekazywanych informacji został znacznie rozszerzony.

Szczegółowe informacje o produktach globalnych i regionalnych

Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu przygotowano dwie broszury dotyczące pojazdów użytkowych z silnikiem DetroitDiesel DD15®, który cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza w Ameryce Północnej i Australii, ale także z silnikiem PACCAR MX13. Obydwie broszury są dostępne do pobrania w formacie PDF na stronie głównej.

Z myślą o klientach z branży pojazdów użytkowych po tej stronie Atlantyku powstała
36-stronicowa broszura poświęcona serii silników Mercedes-Benz HDEP. Dla wszystkich
4 pojemności skokowych od 11 do 16 litrów można w niej znaleźć szczegółowe rysunki silników, numery części OE, wymiary uszczelek i wiele innych informacji. Na pierwszych stronach broszury znajdują się zdjęcia zestawów uszczelniających specjalnie przygotowanych dla tych silników, które znacznie ułatwiają prace serwisowe związane z silnikiem.

Asortyment uszczelek do wszystkich innych silników pojazdów użytkowych pracujących na całym świecie wraz z odpowiednimi rysunkami szczegółowymi można znaleźć w nowym i rozszerzonym katalogu pojazdów użytkowych w wersji papierowej opublikowanym w 2021 roku. Ten liczący 800 stron katalog z pewnością wyznacza standardy na rynku. Wszystkie rysunki szczegółowe można również pobrać pojedynczo jako pliki PDF ze strony głównej.

Jednak nawet w tak obszernym katalogu pojazdów użytkowych w wersji papierowej specjaliści firmy Elring nie są w stanie zmieścić wszystkich informacji, które są ważne dla warsztatów i dystrybutorów.

W tym celu firma Elring oferuje katalog online, który jest łatwo dostępny przez stronę internetową oraz nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Odwiedzający znajdą tu wysokiej rozdzielczości zdjęcia uszczelek i całych zestawów uszczelniających, na których wyraźnie widać nawet najmniejszy o-ring. Wielkim przedsięwzięciem jest zaprezentowanie ponad
16 000 indywidualnych ilustracji poglądowych w katalogu online. Dla 75% wszystkich części zadanie to zostało już wykonane, a dzięki takiej liczbie ilustracji firma Elring jest zdecydowanym liderem na rynku uszczelnień do silników.

Podobnie jak w przeszłości, dla potrzeb informacji o samochodach osobowych dostępny jest katalog papierowy. Jednak ze względu na znacznie rozszerzone portfolio, katalog musiał zostać podzielony. Obydwa tomy zawierają łącznie 1700 stron i 12 000 artykułów, a ich waga wynosi 8 kg. Zdecydowanie jest to katalog, który wyznacza standardy. Ze względu na ogromny wysiłek, jaki trzeba włożyć w opracowanie danych, a w końcu także w ich globalne rozpowszechnienie, obecne wydanie jest z 2020 roku. W przygotowaniu jest nowe, jeszcze bardziej obszerne wydanie na rok 2023 i można się wtedy spodziewać już prawdopodobnie trylogii.

General Motors Small Block LS Engines – Katalog

Firma Elring udostępnia swoim klientom 100-stronicowy katalog w samą porę na wiodące targi branżowe Ameryki Północnej, AAPEX/SEMA Show w Las Vegas. Dla wszystkich trzech generacji niezwykle popularnej serii silników General Motors dostępne są: rysunki szczegółowe, wszystkie numery części OE i ważne wskazówki dotyczące poszczególnych uszczelek. Docenione ogromnym odzewem ze strony użytkowników, kolejne katalogi są w przygotowaniu.

Każdego dnia coś nowego

Od niedawna użytkownik ma również możliwość wygodnego tworzenia list nowych produktów w formie pliku Excel do pobrania. W tym celu można również wstępnie filtrować poszczególnych producentów pojazdów, wybierać silniki i grupy produktowe lub określone przedziały czasowe. Wszystkie informacje mogą być następnie pobrane w formie pliku Excel lub XML. Jednak ponieważ wyszukiwanie oferuje wiele opcji dostosowania do indywidualnych potrzeb, trzeba trochę poćwiczyć, aby uzyskać pożądany rezultat. Użytkownicy, którzy chcą to sobie ułatwić i być na bieżąco z innymi nowościami, mogą zapisać się do otrzymywania comiesięcznego newslettera. W newsletterze są wyszczególnione dodane w ostatnim miesiącu produkty, do których można łatwo dotrzeć za pomocą linków.

Co jeszcze oferuje firma Elring?

Wprowadzony niedawno na stronie głównej odświeżony doradca w zakresie mas uszczelniających cieszy się dużą popularnością, o czym świadczy liczba wejść. Udoskonalony w 2021 roku asortyment silikonowych i anaerobowych mas uszczelniających oraz nowa masa uszczelniająca CurilTM T2 zostały bardzo dobrze przyjęte przez wszystkich klientów na całym świecie.

Kanał YouTube „Elring – Das Original” przyciąga coraz większą liczbę odbiorców swoimi praktycznymi i interesującymi filmami. Kanał zdobył już 36 600 subskrybentami i prawie milion wyświetleń, przez co w 2021 roku zdecydowanie wyróżnił się na tle innych kanałów w kategorii części silnikowych.

W przyszłości firma Elring – Das Original będzie nadal poszerzać swoją ofertę informacyjną, aby zapewnić klientom możliwie najlepszy serwis i tym samym wyznaczać standardy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!