Wywóz odpadów o neutralnym bilansie emisji CO2

11 maja 2022, 11:47

Od momentu rozpoczęcia produkcji seryjnej eActrosa w październiku 2021 r. Mercedes-Benz Trucks sukcesywnie rozszerza możliwości zastosowania tej elektrycznej ciężarówki, skonstruowanej do ciężkiego transportu dystrybucyjnego. Od kwietnia bieżącego roku przedsiębiorstwo utylizacji odpadów REMONDIS eksploatuje pierwszego eActrosa z akumulatorowym napędem elektrycznym skonfigurowanego jako śmieciarka.

W tym celu tę elektryczną ciężarówkę wyposażono w całkowicie elektryczny bęben obrotowy firmy FAUN. Tzw. FAUN ROTOPRESS ma pojemność 21 metrów sześciennych i jest wyjątkowo małoobsługowy. REMONDIS wykorzystuje eActrosa w centrum Kolonii do wywozu odpadów od klientów biznesowych. Ponadto planowana jest również zbiórka odpadów komunalnych w Nadrenii.

Technicznym sercem eActrosa jest jednostka napędowa – sztywna oś elektryczna z dwoma zintegrowanymi silnikami elektrycznymi i dwustopniową skrzynią biegów. Bezzwłoczna dostępność momentu obrotowego z silników elektrycznych połączonych z dwustopniową skrzynią biegów zapewnia znakomite przyspieszenie, imponujący komfort jazdy oraz dynamikę jazdy, które w porównaniu z konwencjonalną ciężarówką napędzaną silnikiem wysokoprężnym umożliwiają bardziej relaksujące i mniej stresujące prowadzenie pojazdu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!