Ruszyły szkolenia praktyczne VII edycji Akcji Profesjonalni Kierowcy

, 23 maja 2022, 10:55

Odbyło się pierwsze szkolenie praktyczne w ramach akcji Profesjonalni Kierowcy. Kursantów gościł wieloletni Partner programu – Wielton S.A. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności pod okiem instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

Akcja Profesjonalni Kierowcy to największy program społeczny w sektorze TSL. Co roku organizowanych jest kilkanaście szkoleń, zarówno teoretycznych, jak i praktycznych, w których bezpłatnie udział mogą wziąć osoby posiadające prawo jazdy kategorii C+E, które obecnie nie pracują jako kierowcy zawodowi. Program powstał z inicjatywy Volvo Trucks Polska, który wspierają partnerzy: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton S.A., Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia, Shell Polska i Warta.

Zadaniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drogach oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat wysokiej rangi usług transportowych. Dzięki programowi, kursanci zwiększają także swoje umiejętności oraz szansę na znalezienie pracy w zawodzie.

Pierwsze szkolenie praktyczne odbyło się w Wieluniu, dzięki uprzejmości wieloletniego Partnera akcji – Wielton S.A. Wieluński producent przyczep i naczep udostępnił dla kursantów naczepę furgonową Dry Master wyposażoną w pakiet aerodynamiczny oraz zestaw przestrzenny Volume Master, dzięki którym mogą oni podnosić swoje kwalifikacje
i przygotowanie do zawodu.

– Bezpieczeństwo na drodze ma dla nas, jako producenta naczep i przyczep, szczególnie istotne znaczenie. Z tego powodu cieszymy się, że po raz kolejny wpieramy akcję Profesjonalnych kierowców, która dba o wysoki poziom umiejętności praktycznych kierowców zawodowych, a inauguracja VII edycji odbywa się w Wieluniu. Od lat angażujemy się w różnego typu inicjatywy mające na celu rozwój kompetencji kierowców, budowanie świadomości społeczeństwa, jak wielka odpowiedzialność na nich spoczywa i promocję tego wymagającego zawodu. Jestem przekonany, że podniesienie prestiżu ich profesji, zachęci kolejne osoby do związania kariery z tym zawodem. Działania te są współcześnie bardzo ważne, ponieważ branża transportowa nieustannie zmaga się z niedoborem kierowców, którzy odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu nieprzerwanego łańcucha dostaw. – mówi Andrzej Mowczan, Dyrektor Komercyjny, Członek Zarządu w Wielton S.A.

Szkolenie praktyczne składało się z 5 bloków:

  • Jazda po drogach publicznych zestawem Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks
  • Manewry – zapoznanie uczestników z obsługa codzienną pojazdu w praktyce, w tym przygotowanie pojazdu do jazdy z wykorzystaniem ciągnika siodłowego DEMO
  • Mocowanie ładunku – najważniejsze elementy mocowania ładunków łącznie z obsługą naczepy Partnera akcji – Wielton.
  • Podpinanie naczepy – uczestnicy dowiedzieli się jak prawidłowo i sprawnie podpiąć oraz odpiąć naczepę z ciągnikiem siodłowym. Dodatkowo zaprezentowane zostało prawidłowe zakładanie łańcuchów.
  • Wykład teoretyczny na temat Pojazdów Budowlanych FMX

Na szkoleniu nie zabrakło także instruktorów ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska, którzy przekazują swoją wiedzę także podczas szkoleń teoretycznych, które cały czas trwają.

– Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy zainaugurować cykl szkoleń praktycznych właśnie w Wieluniu, dzięki uprzejmości Partnera akcji – Wielton SA. Tegoroczna edycja Profesjonalnych Kierowców pokazuje nam, że zainteresowanie tego typu szkoleniami stale rośnie. W zeszłym roku mieliśmy rekordową liczbę zgłoszeń, a ten rok zapowiada się jeszcze lepiej. To oznacza, że kierowcy czują potrzebę doskonalenia swoich umiejętności i mają ambicję, aby te potrzeby spełniać. Już teraz zapraszam wszystkich na największe szkolenie praktyczne w ramach akcji, które odbędzie się 9 czerwca na Torze Jastrząb. Zapisy dostępne są na stronie internetowej programu – powiedział Piotr Werner z Volvo Trucks Polska.

Najbliższy wykład teoretyczny online zaplanowany jest na 17 czerwca i będzie poruszać tematykę obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych FMX i FL. Zapisy na szkolenia dostępne są na stronie profesjonalni-kierowcy.pl.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!