Umowa Scania i Einride na dostawę 110 pojazdów elektrycznych przyspieszy elektryfikację transportu drogowego

, 24 maja 2022, 11:34

110 pojazdów ciężarowych to największe jak dotąd zamówienie elektrycznych pojazdów ciężarowych Scania. Rozpoczyna ono współpracę Scania z firmą Einride w zakresie rozwoju produktów.

Szwedzka firma Einride włączy 110 elektrycznych pojazdów Scania do swoich działań w drugiej połowie 2022 roku. Einride posiada jedną z największych w Europie flot elektrycznych pojazdów ciężarowych, a dzięki temu partnerstwu będzie umacniać swoją obecność na rynku.

Cała flota pojazdów Scania zostanie zbudowana zgodnie z wymaganiami Einride i będzie obsługiwana przez pierwszy tego rodzaju system operacyjny Saga, który zapewnia wydajne dostawy pojazdami elektrycznymi. Analizy danych floty, generowane przez platformę Saga będą dostarczane Scania w celu dalszego wspólnego rozwoju produktów.

– Podjęcie tego ważnego partnerstwa ma dla nas ogromne znaczenie, zwłaszcza z punktu widzenia dalszego rozwoju w Europie. 110 pojazdów Scania w znacznym stopniu przyczyni się do zwiększenia naszej floty. Ponadto, łączenie sił z renomowanymi graczami branżowymi, takimi jak Scania, pomaga nam napędzać innowacje i rozwój produktów w branży transportowej – komentuje Ellen Kugelberg, dyrektor ds. produktów w Einride.

Zamówienie Einride to największa jak dotąd umowa Scania na dostawę elektrycznych pojazdów ciężarowych w Europie. To początek nowego długoterminowego partnerstwa, które przyczyni się do realizacji ambicji obu firm w zakresie zwiększenia skali elektrycznego transportu drogowego.

– Podzielamy tę samą wizję dekarbonizacji ciężkiego transportu. Praca z Einride nad wspólnymi nowymi rozwiązaniami technicznymi i usługami cyfrowymi, które w sposób zrównoważony przyczynią się do rozwoju naszej branży, przynosi ogromną satysfakcję – mówi Fredrik Allard, dyrektor ds. e-mobilności w Scania.

Flota 110 elektrycznych pojazdów ciężarowych Scania rozpocznie operacje transportowe w Europie w 2022 i pierwszej połowie 2023 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!