Zniżki na paliwo i automatyczne płatności na drogach – dlaczego warto wybrać kartę LOTOS Biznes?

19 września 2022, 23:11

Karty paliwowe LOTOS Biznes pozwalają oszczędzać czas i pieniądze, a także korzystać z wielu dodatkowych usług na stacjach paliw. Każdy przedsiębiorca, bez względu na rozmiar prowadzonej działalności, jest w stanie wybrać odpowiednią kartę dla siebie z szerokiej oferty sieci LOTOS. Przyjrzyjmy się szczególnie rozwiązaniom stworzonym z myślą o firmach transportowych.

Firma transportowa – jaką kartę paliwową wybrać?

Branża transportowa to dla sieci LOTOS szczególny sektor rynku. Zdając sobie sprawę z jej ogromnego wkładu w rozwój polskiej gospodarki, a zarazem liczby aktualnych problemów, z którymi musi się ona borykać, LOTOS proponuje całą listę korzyści w ramach kart LOTOS Biznes.

Program kart bezgotówkowych, przedpłaconych i gotówkowych odpowiada na potrzeby firm z różnych sektorów. W zależności od specyfiki prowadzonej działalności, klienci mogą wybrać kartę bezgotówkową, która pozwala na korzystanie z odroczonego terminu płatności, a jej główną zaletą jest eliminacja obrotu gotówkowego. Dla firm, które należność za paliwa chcą regulować gotówką bezpośrednio po dokonaniu zakupu na stacji dedykowana jest karta gotówkowa, która nie posiada progu minimalnych odbiorów, a umowę można podpisać bezpośrednio na stacji. Karta prepaid jest idealnym rozwiązaniem dla firm z krótką historią rynkową.

Karta paliwowa bezgotówkowa jest skierowana do średnich i dużych firm , które kupują powyżej 6000 litrów miesięcznie. Dzięki karcie mogą kredytować swoje zakupy na stacjach oraz korzystać z pakietu usług dodatkowych w ramach programu LOTOS Biznes.

Karta bezgotówkowa LOTOS Biznes – benefity

W ramach tej oferty, klienci otrzymują odroczony termin płatności w ramach bezpłatnego kredytu kupieckiego – całkowicie bezpieczny za sprawą elastycznego systemu zabezpieczeń finansowych. Posiadacze karty otrzymują także rabaty na paliwo, płyny eksploatacyjne (w tym Ad Blue), a także na korzystanie z myjni. Mogą korzystać z tych usług na ponad 520 stacjach LOTOS w Polsce. Wydanie i prowadzenie karty jest bezpłatne, operator nie pobiera opłat za prowadzenie konta klienta oraz nie stosuje narzutów paliwowych.

Karta bezgotówkowa LOTOS Biznes zapewnia pełną kontrolę wydatków, dzięki internetowemu kontu klienta oraz systemowi powiadomień SMS. Każdy klient może ustalić własny, przypisany do karty limit zakupów. Po upływie wyznaczonego okresu, otrzyma zbiorczą e-fakturę w pliku PDF, podsumowującą wszystkie wydatki. Karta bezgotówkowa umożliwia także płatności na autostradach, w ramach systemu AmberGO. Posiadacz karty nie musi zatrzymywać się przy autostradowych bramkach, a jedynie zwolnić na pasie ruchu oznaczonym logotypem AmberGO. Płatność zostanie zrealizowana automatycznie z wykorzystaniem aplikacji Autopay. Uruchomienie tej funkcji wymaga zgłoszenia się do swojego opiekuna biznesowego w LOTOS, który dopełni wszelkich formalności.

Karta paliwowa dla zwolenników gotówki

Polską branżę transportową w większości tworzą firmy z sektora MŚP. Posiadacze niewielkich, także jednoosobowych działalności gospodarczych, mogą korzystać z karty paliwowej bezgotówkowej, stworzonej dla klientów tankujących poniżej 6000 litrów paliwa miesięcznie. Mogą jednak również zdecydować się na alternatywne rozwiązania, oferujące ten sam pakiet korzyści, takich jak karta prepaid lub karta gotówkowa.

Pierwsza opcja – karta prepaid jest idealna dla przedsiębiorców, którzy nie chcą kredytować swoich zakupów na stacjach i zyskać ścisłą kontrolę wydatków. Korzystając z tej karty nigdy nie wydamy więcej niż uprzednio na nią wpłacimy. Wpłaty można zrobić w szybki sposób, korzystając z systemów płatności DOTPAY lub BLIK. Do otrzymania karty nie są wymagane formalności związane z procedurami kredytowymi, dlatego cały proces rejestracyjny trwa krótko. Nie wymaga także składania zabezpieczeń finansowych.

Karta gotówkowa to z kolei opcja skierowana do firm, które chcą płacić gotówką lub kartą płatniczą od razu po zakupach na stacji. Także tutaj korzyścią dla klienta są ograniczone do minimum formalności, pakiet korzyści i rabatów, brak opłat oraz możliwość zbiorczego fakturowania. Od niedawna, posiadacze tej karty mogą skorzystać także z nowego rozwiązania w aplikacji Pay&Go.

Karta LOTOS Biznes Gotówka w aplikacji Pay&Go

W kwietniu br. w aplikacji LOTOS Pay&Go wdrożona została nowa funkcjonalność związaną z obsługą kart LOTOS Biznes Gotówka. Użytkownicy aplikacji, płacący za jej pomocą na stacjach, posiadający jednocześnie kartę gotówkową, mogą użyć jej, by skorzystać z rabatów. Jest to działanie dobrowolne, o którym użytkownik aplikacji decyduje każdorazowo przy kolejnych zakupach. Wystarczy, że wybierze przypisaną kartę w koszyku zakupowym aplikacji.

Wybierz kartę LOTOS adekwatną do swoich potrzeb

Zastanawiasz się nad wyborem karty paliwowej dla siebie? Chcesz sprawnie tankować w kraju, ale i na ponad 12 000 stacji za granicą. Poznaj zalety wszystkich kart paliwowych LOTOS na stronie https://www.lotosbiznes.pl/karty-paliwowe-lotos-biznes i wybierz produkt dopasowany do Twoich potrzeb.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!