MB Pneumatyka świętuje 20-lecie obecności na rynku

27 czerwca 2022, 14:28

MB Pneumatyka obchodzi 20-lecie obecności na rynku. Z okazji jubileuszu firma podjęła szereg działań, a także podsumowała wyniki pierwszego półrocza. MB Pneumatyka połączyła świętowanie jubileuszu z nowymi przedsięwzięciami, jak np. podpisaniem umowy joint venture z indyjską firmą Ajita.

Choć rynek branży automotive boryka się z kolejnymi problemami, MB Pneumatyka kończy pierwsze półrocze z dużym wzrostem. W porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, firma zanotowała 30% wzrost obrotów.

– Wynik podsumowań przewyższył nasze prognozy. W 2021 roku zainwestowaliśmy w proces przerabiania złomu mosiężnego, z którego wykonujemy materiał wsadowy do maszyn CNC. Po dodaniu wartości przerobionego, ale nie sprzedanego złomu do wartości obrotu, zakończylibyśmy półrocze z obrotem wyższym o 65% w stosunku do pierwszego półrocza 2021 roku. Mamy nadzieję, że ta tendencja wzrostowa nadal się utrzyma. – podkreślił Paweł Andersz, prezes zarządu MB Pneumatyka.

Indie – joint venture

2 czerwca podczas uroczystej Gali z okazji Jubileuszu MB Pneumatyka, Małgorzata Bieniaszewska podpisała umowę joint venture z indyjską firmą Ajita, reprezentowaną przez właściciela Dinesha Kothiyę. Rozwiązanie to ma wesprzeć MB Pneumatykę w produkcji złączy do pneumatycznych układów w pojazdach użytkowych, a także obsługę rynku indyjskiego oraz krajów graniczących z Indiami.

– Współpraca z Ajitą otwiera przed obiema stronami umowy szerokie spektrum do rozwoju. Produkcja naszych złączy do pneumatycznych układów w pojazdach użytkowych w Indiach musi przebiegać według przyjętych w MB Pneumatyka standardów. Dlatego wspólnie z moim zespołem podjęliśmy się szkolenia pracowników Ajity. Naszym celem jest wypracowanie przez firmę Dinesha normy IATF. Obecnie produkcja odbywa się w oparciu o certyfikat ISO 9001. Równolegle do szkoleń z zakresu produkcji opartych na najwyższych standardach, prowadzę również warsztaty mentoringowe z Dineshem, ucząc go zasad świadomego przywództwa oraz wspólnie budując jego indywidualny model zarządzania zespołem. – powiedziała Małgorzata Bieniaszewska.

Obchody jubileuszu 20-lecia MB Pneumatyka

Oprócz podsumowań, szkoleń i podpisanych kontraktów biznesowych, MB Pneumatyka hucznie świętuje swój jubileusz. 2 czerwca w Hotelu Grape Town w Zielonej Górze odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Rządu, przedstawicieli świata nauki oraz kluczowych przedstawicieli branży automotive, jak choćby producentów układów pneumatycznych w pojazdach użytkowych – firm Haldex oraz Knorr-Bremse. Wydarzeniu towarzyszyło odczytanie listów gratulacyjnych m.in. od Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz dr Andrzeja Arendarskiego, Prezydenta Krajowej Izby Gospodarczej.

Z kolei 24 czerwca na placu obok siedziby MB Pneumatyka, odbył się Jubileuszowy Piknik Rodzinny, podczas którego pracownicy firmy oraz ich najbliżsi wspólnie świętowali 20-lecie. Nie zabrakło atrakcji oraz podziękowań. Wśród pracowników z najdłuższym stażem, za 20-letnią współpracę nagrodzeni zostali Kazimierz Urbański, Wojciech Babirecki, Łukasz Karpiej oraz Piotr Seligowski.

Małgorzata Bieniaszewska zapewniła również, że jubileusz 20-lecia MB Pneumatyka to dopiero początek rozwoju i zmian. Firma już testuje innowacyjne rozwiązania i pracuje nad projektami, które zamierza przedstawić podczas tegorocznych targów IAA Transportation w Hanowerze.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!