DAF zaprezentuje na targach IAA nową generację pojazdów XD

1 lipca 2022, 12:47

Pojazdy nowej generacji DAF serii XD zostaną zaprezentowane we wrześniu na targach IAA, które odbędą się w Hanowerze w Niemczech. Pojazdy nowej generacji DAF XD zostały opracowane z wykorzystaniem platformy, której przyznano tytuł „Międzynarodowego Samochodu Ciężarowego Roku 2002”, stosowanej również w pojazdach ciężarowych serii XF, XG oraz XG⁺ do transportu długodystansowego.

Aby uzyskać bezpośrednie pole widzenia, które ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach miejskich, pojazdy XD nowej generacji DAF wyposażono w przednią szybę o znaczącej powierzchni oraz szyby boczne z bardzo nisko poprowadzoną dolną krawędzią okien. Jeszcze bardziej optymalne pole widzenia zapewniają nisko położona kabina oraz opcjonalne okno widoku na krawężnik. Systemy DAF Corner View oraz DAF Digital Camera System gwarantują widoczność pośrednią.

W nowych pojazdach z serii XD montowane będą nowe silniki PACCAR MX-11 oraz zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. System DAF Connect do zarządzania flotą pozwala zaoszczędzić czas dzięki bezprzewodowym aktualizacjom oprogramowania. Szeroka dostępność przystawek odbioru mocy i modułów mocowania przyczynia się do uzyskania najwyższej w klasie łatwości zabudowania dla wytwórców zabudów.

Model XD nowej generacji DAF zapewnia kierowcy łatwość zajmowania miejsca w kabinie oraz poczucie komfortu w kabinie o całkowitej kubaturze około 10 m3. Szeroki zakres regulacji fotela i kierownicy pozwoli na dobranie odpowiedniej pozycji za kierownicą. Deska rozdzielcza jest wyposażona w cyfrowe zestawy wskaźników. Omawiany pojazd zapewnia komfort jazdy i prowadzenia dzięki nowej konstrukcji przedniej części podwozia, zawieszenia kabiny oraz zawieszenia tylnej osi.

Pojazdy nowej generacji pojazdy DAF XD będą dostępne równolegle z ciężarówkami z serii DAF CF do dystrybucji i zastosowań specjalnych. Rozpoczęcie produkcji jest planowane na jesień 2022 r. Platforma DAF XD jest przygotowana do obsługi wszystkich rodzajów układów napędowych, z uwzględnieniem alternatywnych rozwiązań w tym zakresie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!