Wprowadzenie do sprzedaży elektrycznego kompaktowego vana SEVIC V500e w Polsce

8 lipca 2022, 11:06

Europejski producent elektrycznych kompaktowych transporterów Sevic rozszerza swoją działalność na Polskę. Nowy model premium V500e będzie dystrybuowany na terenie całego kraju przez ANG Vehicle Technologies – firmę specjalizującą się w innowacyjnych projektach i specjalnych rozwiązaniach dla samochodów dostawczych oraz ciężarowych napędzanych energią elektryczną i innymi paliwami alternatywnymi. Co więcej, ANG świadczy w Polsce usługi takie jak dostawy, konserwacja czy naprawy – również za pośrednictwem tzw. „latających lekarzy”.

V500e to kompaktowy van elektryczny klasy L7e-CU, do użytku w obrębie obszarów miejskich. Ten modułowy pojazd jest produkowany w Europie. Ponad 80% użytych komponentów również pochodzi z produkcji europejskiej. Główna siedziba firmy Sevic znajduje się w Bochum w Niemczech. Poprzez przeniesienie usług i realizacji biznesowych poza granice kraju, zarówno na obszary bliższe, jak i dalsze, Sevic ma dostęp do stabilnego łańcucha dostaw i doskonałego zaopatrzenia w części zamienne.

Podczas projektowania V500e dużą wagę przywiązano do szerokiego zakresu zastosowań i skalowalności. Na przykład: SEVIC V500e jest bardzo kompaktowy i dzięki temu bardzo zwrotny, zwłaszcza w wielu obszarach miejskich. Ten mający 3,7 metra długości i 1,37 metra szerokości pojazd doskonale nadaje się do poruszania się między zaparkowanymi ciężarówkami, nawet w wąskich alejkach lub obszarach handlowych.

Zasięg do 300 km

Jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, dla wielu klientów silnym argumentem jest zasięg. Sevic V500e, który porusza się z prędkością około 80 km/h, może przejechać do 300 kilometrów na jednym ładowaniu, czyli więcej niż potrzeba dla dostaw w mieście i okolicach. Niezbędną moc zapewnia akumulator o pojemności 33 kWh, który można w pełni naładować w ciągu około 5 godzin. Producent oferuje również mniejsze baterie o pojemności 16,5 kWh i odpowiednio krótszym zasięgu wynoszącym około 150 kilometrów.

Kolejną zaletą jest to, że dzięki wymianie nadbudowy użytkownicy mogą w ciągu kilku minut zamienić np. zamkniętą skrzynię transportową na płaską platformę. V500e może więc służyć do łączenia kilku pojazdów w jeden. To sprawia, że V500e jest szczególnie atrakcyjny w sytuacjach, które wymagają wysokiej wydajności i niezawodności operacyjnej przy dokładnie wyliczonym budżecie.

Kompaktowy van może korzystać z pasów dla autobusów

– Sevic V500e to zupełnie nowa oferta w Polsce, skierowana do firm, dla których transport miejski jest jednym z kluczowych elementów działalności biznesowej. Pojazd doskonale wpisuje się w aktualne trendy mobilności elektrycznej i zerowej emisji spalin, zapewniając jednocześnie niskie koszty eksploatacji i krótszy czas dostawy. Dzięki możliwości korzystania z pasów dla autobusów można znacznie skrócić czas podróży, zwłaszcza w godzinach szczytu. Ważne dla nas również jest to, aby pojazd był w 100% produkowany w Europie. W ten sposób możemy zagwarantować naszym klientom punktualną dostawę pojazdów.  – mówi Daniel Węgrzynek, prezes ANG Vehicle Technologies.

– Cieszymy się z nawiązania współpracy z naszym nowym partnerem – firmą ANG Vehicle Technologies. Jej wielka pasja i innowacyjność znacząco umożliwią nam wspólne kształtowanie miejskiej mobilności elektrycznej w sektorze komercyjnym w Polsce – mówi Alexander Brilis, dyrektor generalny Sevic.

Sevic V500e będzie dostępny od września. Zamówienia można składać już teraz bezpośrednio w ANG Vehicle Technologies.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!