DB Schenker i USA Truck łączą się w Ameryce Północnej

22 lipca 2022, 10:35

Zasoby DB Schenker oraz dodatkowy potencjał pozwolą USA TRUCK przyspieszyć realizację długoterminowej strategii. Akcjonariusze USA Truck otrzymają w gotówce 31,72 USD za akcję.

DB Schenker oraz USA Truck (NASDAQ: USAK) ogłosiły podpisanie umowy, na mocy której DB Schenker nabędzie pozostałe akcje zwykłe USA Truck za 31,72 USD za akcję w gotówce. Na potrzeby tej transakcji wartość USA Truck wycenia się na około 435 milionów USD, uwzględniając przejmowane środki pieniężne a także zadłużenie.

Umowa pozwala zrealizować wspólną wizję DB Schenker i USA Truck, zakładającą zdobycie pozycji najważniejszego dostawcy usług transportowych w Ameryce Północnej. Po realizacji transakcji DB Schenker zamierza wzmocnić i rozszerzyć obecność firmy USA Truck w Ameryce Północnej, wykorzystując przy tym swoje kompetencje w zakresie logistyki międzynarodowej, usług transportu lotniczego oraz oceanicznego z korzyścią dla obecnych klientów USA Truck. Opierając się na istniejącej sieci połączeń firmy USA Truck w Stanach Zjednoczonych i Meksyku, firma DB Schenker zamierza również rozbudować swoje globalne usługi logistyczne w sektorze transportu lądowego, lotniczego i morskiego, a także kompleksowe rozwiązania z zakresu logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw.

Założona w 1983 roku firma USA Truck dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie transportu towarów zróżnicowanej grupie klientów z Ameryki Północnej, w tym ponad 20% firm z listy FORTUNE 100. USA Truck dysponuje flotą około 1900 pojazdów, zatrudnia 2100 pracowników i współpracuje z ponad 36 000 aktywnych przewoźników kontraktowych. Posiada strategiczną sieć terminali we wschodniej części Stanów Zjednoczonych oraz ogólnokrajową logistykę opartą na podmiotach zewnętrznych. Oferuje rozwiązania transportowe, które spełniają zmieniające się wymagania klientów regionalnych i krajowych.

– USA Truck doskonale odpowiada strategicznej ambicji DB Schenker, zakładającej rozbudowę naszej sieci w Ameryce Północnej i wspieranie naszej pozycji wiodącego dostawcy usług logistycznych o zasięgu globalnym – stwierdził Jochen Thewes, CEO DB Schenker.
– W jubileuszowym, 150. roku naszego istnienia, z przyjemnością witamy w DB Schenker jednego z wiodących dostawców usług w zakresie przewozów ciężarowych i logistyki. Razem będziemy wzmacniać naszą wspólną propozycję wartości i inwestować w atrakcyjne możliwości rozwoju oraz zrównoważone rozwiązania logistyczne dla nowych i obecnych klientów.

– Cieszymy się, że udało nam się znaleźć partnera, który docenia bogatą historię USA Truck, jest bliski naszej misji i wartościom oraz wniesie dodatkowe zasoby, które naszym zdaniem pomogą nam zbudować przywództwo w branży w oparciu o niemal czterdziestoletnie dziedzictwo – stwierdził James Reed, President and Chief Executive Officer w USA Truck. – Ta transakcja przyniesie natychmiastową, znaczną wartość akcjonariuszom USA Truck, oferuje szersze możliwości kariery naszym pracownikom, zapewnia bogatszą ofertę w zakresie możliwości i usług, którymi wspieramy naszych klientów. Ponadto da naszej firmie lepszą pozycję do realizacji długoterminowej wizji, aby stać się głównym dostawcą rozwiązań transportowych w Ameryce Północnej.

Szczegóły transakcji

Transakcja, jednogłośnie zatwierdzona przez Zarząd USA Truck, podlega pewnym przeglądom i zatwierdzeniom organów regulacyjnych oraz wymaga spełnienia innych zwyczajowych warunków zawarcia, w tym pozyskania aprobaty akcjonariuszy USA Truck. Po zakończeniu transakcji, które zdaniem stron ma nastąpić przed końcem roku 2022, USA Truck stanie się firmą prywatną i nie będzie notowana na NASDAQ Global Select Market. Transakcja nie podlega warunkom finansowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!