Nowy dyrektor zarządzający w MAN Truck & Bus Polska

1 sierpnia 2022, 10:47

Z dniem 01 sierpnia 2022 r. Claus Wallenstein jako dyrektor zarządzający MAN Truck & Bus Polska (Region Środkowy Wschód) zastąpi Marca Martineza, który przeniesie się do Werony i będzie zarządzał MAN Truck & Bus Włochy (Region Środkowy Adriatyk).

claus wallenstein man
Claus Wallenstein

– W Polsce MAN ma silną pozycję i ogromny potencjał rynkowy. Mocną stroną organizacji jest dobrze rozwinięta sieć serwisowa, solidny zespół oraz dwa nowoczesne ośrodki produkcyjne. Tytuł „Rynek roku 2021” w końcu zobowiązuje – powiedział Marc Martinez, który z powodzeniem przez ostatnie 4 lata zarządzał polskim rynkiem.

Nowy dyrektor zarządzający Claus Wallenstein, z wykształcenia inżynier mechanik, jest związany z firmą MAN od wielu lat. Rozpoczął pracę w centrali w Monachium w 1999 roku, na kilku stanowiskach kierowniczych w sprzedaży, marketingu i zarządzaniu produktami. W 2012 r. został odpowiedzialny za Środkowo-Wschodnią Azję (Singapur, Japonia, Tajwan i Korea Południowa), po czym w 2017 r. powrócił do Europy, aby jako dyrektor zarządzający kierować MAN Truck & Bus Słowenia.

– Jestem bardzo dumny, że stałem się częścią silnego zespołu polskiego MAN. Zadbam o dalszy wzrost firmy. Aby to osiągnąć, będziemy mocno koncentrować się na naszych klientach, komunikacji i współpracy jako silny zespół. Będziemy zarządzać transformacją rynku pojazdów użytkowych i staniemy się wiodącym dostawcą zrównoważonych rozwiązań transportowych – powiedział Claus Wallenstein.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!