Plomby zabezpieczające – ciekawe i nietypowe zastosowania

12 sierpnia 2022, 5:03

Plomby kojarzone są głównie z zabezpieczaniem produktów, pomieszczeń i transportu. Ich znaczenie może być jednak kluczowe w niespodziewanych okolicznościach, co potwierdzają nietypowe zastosowania u klientów Silny&Salamon. Jak się okazuje zabezpieczenia plombowe, sprawdzają się w zakładach karnych czy inspektoratach weterynaryjnych, a nawet na plaży. Pełnią one różne role, w zależności od potrzeb klienta.

Specjaliści zajmujący się bezpieczeństwem łańcucha dostaw zazwyczaj dokładnie wiedzą, gdzie i jak wykorzystać dany rodzaj plomby. Te niewielkie produkty chronią przed kradzieżą, przemytem, nieuprawnionym wejściem, naruszeniem czy zabrudzeniem zawartości, stanowią też nośnik danych lub elementów identyfikacyjnych.

Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu firmy Silny&Salamon podkreśla, że często zdarzają się sytuacje problematyczne bez skutecznych rozwiązań i właśnie wtedy warto rozważyć użycie plomb zabezpieczających.

– Uniwersalność i elastyczność zabezpieczeń plombowych sprawia , że znajdują one dodatkowe, często nieoczywiste zastosowania w wielu branżach. Nasze doświadczenie, otwarte podejście do klienta i zrozumienie jego potrzeb pozwalają spełniać także nietypowe życzenia. Poza tym, dzięki własnej drukarni możemy od razu nadawać indywidualne oznaczenia bezpośrednio na plombach – mówi Katarzyna Bieńkowska.

Bezpieczeństwo sprzętu i informacji

Ciekawym zastosowaniem plomby była realizacja dla Parlamentu Europejskiego, gdzie poufność obrad wymaga zabezpieczeń dla urządzeń elektronicznych. Zaprojektowano szyte na miarę, ekranowane etui zamykane plombą, które zabezpiecza przed nieuprawnionym dostępem. Dzięki rozwiązaniu nie ma konieczności każdorazowego deponowania telefonów, a przy tym niemożliwe jest ich używanie bez naruszenia zabezpieczenia.

Kolejny przykład, klient z branży IT poszukiwał opakowania, które zabezpieczy serwisowany sprzęt i pozwoli na jego wielokrotne wykorzystanie w transporcie pomiędzy klientem a serwisem. Odpowiedzią był projekt etui wielorazowego użytku zabezpieczanego plombą. W efekcie, poza ochroną sprzętu, zostały spełnione ekologiczne oczekiwania klienta, by nie stosować jednorazowych opakowań.

Odpowiedź na potrzeby instytucji publicznych

W portfolio klientów firmy Silny&Salamon znajduje się m.in. Inspekcja Weterynaryjna, której podstawowym zadaniem jest ochrona zdrowia publicznego poprzez nadzór nad bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego. Instytucja poszukiwała skutecznego rozwiązania zapewniającego identyfikację numeru partii mięsa. Eksperci z firmy zaproponowali wprowadzenie plomb umożliwiających indywidualne numerowanie partii towaru. Co ważne, numery na plombach są nadrukowane podwójnie, gdzie jedna część trafia do klienta, a druga, z tym samym numerem, pozostaje u producenta.

Z kolei dla zakładów karnych poszukiwano sposobów na oznaczenie i identyfikację przesyłek do osadzonych po kontroli dokonanej przez służbę więzienną. Specjaliści z Silny&Salamon zaproponowali wprowadzenie etykiet plombujących, które dają pewność, że nikt niepowołany nie naruszył zawartości, gdyż każda próba otwarcia pozostawia widoczny ślad ingerencji.

Widoczny komunikat nawet w wakacje

Jak się okazuje, plomby plastikowe z dużą flagą, na których można nadrukować lub nakleić etykietę z reklamowymi informacjami, tj. logo, kod QR, adres strony internetowej czy kanałów social media, świetnie sprawdzą się na plażach czy w innych miejscach wypoczynku. Mogą być umieszczone na trzonkach parasoli przeciwsłonecznych, leżakach czy ławkach, nie naruszając tych elementów, a turysta ma w zasięgu wzroku wybrane komunikaty reklamowe.

Rozwiązania szyte na miarę

Pewny łańcuch dostaw wpływa na podniesienie bezpieczeństwa i optymalizację procesów. Plomby, łatwe w użyciu i atrakcyjne cenowo, skutecznie zabezpieczają i są wizualnym nośnikiem informacji. Gdy gotowe produkty na rynku zabezpieczeń i zamknięć nie spełniają wszystkich wymagań, potrzebne jest otwarte podejście, by rozwiązanie uszyć na miarę. Zabezpieczenia plombowe mają kilka wymiarów, a poza wsparciem procesów logistycznych, wykraczają poza podstawową funkcję i skutecznie rozwiązują dany problem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!