UPS wyznacza nowe cele na drodze do zrównoważonego rozwoju

18 sierpnia 2022, 8:42

Firma UPS opublikowała 20. Korporacyjny Raport Zrównoważonego Rozwoju. Zgodnie z założeniami,  do 2040 r. UPS chce wesprzeć poprawę dobrostanu 1 miliarda ludzi na całym świecie, a do 2050 r. firma planuje osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

UPS co roku podsumowuje swoje zaangażowanie oraz wyniki działań na drodze do zrównoważonego rozwoju. Główne cele jakie postawiła przed sobą firma dotyczą m.in. obszarów środowiskowych, społecznych oraz kultury organizacji i zarządzania.

UPS dąży do tego, aby przyspieszyć działania na rzecz zmniejszenia śladu węglowego. Zgodnie z planem, do 2035 r. firma chce zredukować o 50% emisję CO2 w segmencie małych paczek. Do 2050 r. natomiast, UPS planuje osiągnąć całkowitą neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla. Pomoże w tym wdrożenie  paliwa alternatywnego (40%) w operacjach naziemnych, paliwa lotniczego (35%) pochodzącego ze zrównoważonych źródeł (SAF) w samolotach UPS, a także ścisła współpraca z producentami paliwa, klientami i partnerami z branży. Celem UPS jest również zwiększenie udziału energii odnawialnej zasilającej obiekty UPS do 2025 r. do 25% i do 100% do 2035 r.  Jeszcze w tym roku planowane jest wprowadzenie setek specjalnie skonstruowanych pojazdów elektrycznych zarówno na terenie Europy, jak i Stanów Zjednoczonych. Już teraz UPS posiada jedną z największych na świecie flot, składającą się z zaawansowanych technologicznie, ekologicznych pojazdów, które od 2000 r. przejechały ponad 4.8 miliarda kilometrów na paliwie alternatywnym.

– UPS był jedną z pierwszych firm, które w 2003 r. opublikowały Korporacyjny Raport Zrównoważonego Rozwoju. Od tego czasu nieprzerwanie co roku sporządzamy takie raporty dzieląc się swoimi osiągnięciami, jak również stawiając przed sobą coraz ambitniejsze zadania. Zależy nam również na tym, aby pomóc naszym podwykonawcom wprowadzać istotne dla klimatu zmiany, które przyczynią się do zmniejszania emisyjność CO2 w ich działalności. Pracujemy nad wdrożeniem specjalnej platformy dla naszych zewnętrznych dostawców usług, która pomoże im to osiągnąć – mówi Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska.

W walce o środowisko, Fundacja UPS, od 2012 r. prowadzi inicjatywę „Las przyszłości”. Program jest częścią globalnego zaangażowania w różnorodne działania na rzecz środowiska. Dzięki swojej działalności, między 2011 a 2021 r., Fundacja zasadziła ponad 22 miliony drzew, z czego jedynie w ubiegłym roku posadzono ich 3,2 miliony. W ciągu najbliższych 8 lat, czyli do 2030 r., szacuje się, że zostanie zasadzonych kolejnych 28 milionów drzew w celu zazielenienia obszarów miejskich na świecie.

Ważną częścią działalności UPS, w zakresie społecznej odpowiedzialności, jest wspieranie lokalnych społeczności. Do 2040 r. UPS chce pomóc w poprawie dobrostanu miliardowi ludzi na całym świecie.  W związku z tym, 25% środków przekazywanych Fundacji UPS przeznaczane jest na pomoc kobietom, młodzieży oraz zmarginalizowanym społecznościom znajdującym się w trudnej sytuacji. Równouprawnienie, przeciwdziałanie na rzecz nierównościom społecznym, wyrównywanie szans kobiet to podstawowe elementy kultury organizacyjnej firmy. Dlatego UPS uruchamia programy pilotażowe, których celem jest rozwój i wspieranie przywództwa kobiet oraz zwiększanie ich  reprezentacji na najbardziej kluczowych stanowiskach w firmie. W 2021 r. odsetek kobiet zatrudnionych na wyższych stanowiskach w filiach UPS na całym świecie, plasował się na poziomie 26%. Do 2040 r. ma się zwiększyć do 30%.

W pomoc innym zaangażowani są bezpośrednio pracownicy UPS, którzy na ten cel poświęcają nawet swój wolny czas. Tylko w 2021 r. globalnie przepracowali oni ponad 1.1 miliarda godzin na rzecz wolontariatu, a łącznie od 2011 r. ponad 24 miliardy godzin przeznaczyli na pomoc innym lub działania na rzecz środowiska. Dzięki ich zaangażowaniu, udało się skoordynować ponad 2700 transportów humanitarnych do ludzi i miejsc na całym świecie.

– Największą radość czerpiemy z inicjatyw, w które włączamy się osobiście. Od wielu lat wspieramy różne organizacje na całym świecie, które umożliwiają niesienie realnej pomocy. Jedną z tych organizacji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, którą wspieramy już od 15 lat nie tylko logistycznie, ale i poprzez działania bezpośrednie, angażując również w nie naszych pracowników – komentuje Piotr Sitarek z UPS Polska.

Raport UPS dotyczący zrównoważonego rozwoju za 2021 r. można pobrać tutaj: https://about.ups.com/content/dam/upsstories/assets/social-impact/2021-esg-highlights-brochure/pl_pl_2021SustainabilityBrochure_V15.pdf

Raport opracowywany jest zgodnie ze standardami wyznaczonymi przez Global Reporting Initiative (GRI), Radę ds. Standardów Zrównoważonego Rozwoju (SASB) oraz organizację TCFD (Organizację ds. ujawniania finansów przeznaczonych na sprawy klimatu, ang. The Task Force on Climate-related Financial Disclosures).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!