Targi IAA 2022 w Hanowerze

19 września 2022, 14:03

Największe europejskie targi branży ciężarowej powracają po długiej przerwie. Podczas IAA Transportation w Hanowerze prezentowane są nowe modele pojazdów oraz omawiane aktualne trendy branży ciężarowej.

iaa-2022-hanower

Targi IAA Hanower 2022 – data

Kiedy we wrześniu 2018 r. odwiedziliśmy targi IAA w Hanowerze nie mogliśmy spodziewać się, że będzie to ostatnia edycja imprezy przed aż czteroletnią przerwą. Pandemia koronawirusa wstrzymała wydarzenia targowe, jednak nie zahamowała rozwoju branży ciężarowej.

Trendy, sygnalizowane już w 2018 r., są głównym tematem ekspozycji także w 2022 r. Możemy jednak spodziewać się o wiele większej liczby gotowych projektów, np. ciężarówek elektrycznych, zasilanych wodorem czy też podzespołów wytwarzanych na ich potrzeby.

IAA Transportation 2022 – znane targi, nowa nazwa

Po raz pierwszy, hanowerskie targi IAA odbędą się pod nazwą Transportation. Ich charakter jednak nie zmieni się. Nadal będzie to miejsce ekspozycji nowości z rynku ciężarowego – pojazdów, podzespołów, akcesoriów i usług oraz miejsce dyskusji nad aktualnymi tematami branży. Tym razem, dominującym tematem jest dynamicznie postępująca transformacja branży ciężarowej – w kierunku zrównoważonego rozwoju, zeroemisyjności czy produkcji neutralnej dla klimatu.

Targi będą podzielone na kilka sektorów. Poza tradycyjną ekspozycją stoisk wystawców, znajdzie się miejsce na tor do przeprowadzania jazd testowych i pokazów. W halach konferencyjnych odbędą się debaty i prezentacje. Swój sektor będą miały startupy związane z sektorem transportu wszelkiego typu – od przesyłek kurierskich po trasy międzynarodowe. Osobny fragment wystawy zostanie poświęcony także autobusom.

Miasteczko przyszłości na targach IAA 2022

Ciekawostką dla uczestników targów jest specjalnie przygotowana przestrzeń, mająca imitować “zeroemisyjne miasto”, w którym zostaną wykorzystane różnego typu rozwiązania nowej mobilności oraz innych nowatorskich technologii. Znajdują się tam rozwiązania DC, HPC i indukcyjne oraz oprogramowanie do płacenia za ładowanie, łączność 5G pomiędzy pojazdami czy pomysły na stację benzynową przyszłości. Ponadto na targach IAA Transportation zademonstrowane zostaną zalety wodoru jako paliwa niezawierającego substancji kopalnych.

Targi IAA Transportation odbywają się w dniach 20-25 września 2022 r. W poprzedniej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 2 000 wystawców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!