Poznaj zalety katalogu sprzęgieł firmy Valeo do pojazdów ciężarowych

19 września 2022, 23:08

Nowy katalog Valeo to prawdziwe kompendium wiedzy o sprzęgłach do pojazdów ciężarowych. Poznaj zalety katalogu i pobierz go online.

1. Oddzielne numery referencyjne dla produktów nowych i regenerowanych

W katalogu znajdziemy oddzielne numery referencyjne dla produktów nowych (N) i regenerowanych (R). Dotyczy to zarówno zestawów jak i pojedynczych komponentów: tarcz i docisków.

Jeżeli Valeo oferuje dany produkt nowy i regenerowany, od klienta zależy na który z nich się zdecyduje.

2. Specjalne oznaczenie zestawów z dociskiem samonastawnym SAT

W katalogu znalazły się także specjalne oznaczenia zestawów z systemem SAT opracowanym przez Valeo na życzenie i oryginalne wyposażenie pojazdów Mercedes-Benz.

* 71 – mechanizm dociskowy z automatyczną korekcją zużycia.

3. Crossy na numery producentów pojazdów oraz producentów IAM

W katalogu nie mogło zabraknąć tak zwanych crossów, czyli przejść dla zestawów i komponentów pomiędzy numerami Valeo a numerami producentów pojazdów oraz konkurencyjnych wobec Valeo producentów IAM.

4. Łatwe sprawdzenie składu zestawów sprzęgła 

Oprócz standardowej sekcji doboru sprzęgła według pojazdu, katalog oferuje także sekcję odwróconą. Po numerze referencyjnym zestawu sprzęgła łatwo można sprawdzić listę pojazdów oraz skład zestawu: numery referencyjne poszczególnych komponentów (o ile są dostępne w sprzedaży poza zestawem).

5. Różne technologie tarcz i docisków

W katalogu znajdziemy także czytelne wizualizacje, które dają możliwość porównania różnych technologii stosowanych przez producentów oryginalnego wyposażenia na przestrzeni wielu ostatnich lat.

6. Gama produktów wysprzęglania Valeo (nowość!)

W katalogu znajdziemy najbardziej popularne na rynku pompy sprzęgła, siłowniki i wysprzęgliki w zielonych pudełkach Valeo.

Uwaga: katalog nie zawiera pełnej oferty produktów wysprzęglania z oferty FTE.

7. Które komponenty są zawsze nowe, a które mogą być regenerowane?

W katalogu znajduje się jasna informacja, które komponenty tarczy i docisku podlegają regeneracji, a które zawsze są wymieniane na nowe fabrycznie.

8. Parametry techniczne docisków

Średnica zewnętrzna, średnica centrowania koła zamachowego, typ sprzęgła: ciągnione/pchane, siła nacisku, mocowanie łożyska – wszystkie te parametry techniczne dotyczące docisków znajdziemy w nowym katalogu.

9. Parametry techniczne tarcz

To samo tyczy się parametrów technicznych tarcz. Z katalogu dowiemy się o takich parametrach jak: średnica zewnętrzna, maksymalny moment obrotowy, typ okładziny ciernej, średnica zewnętrzna i wewnętrzna okładziny, ilość zębów i wymiary wiolopustu.

10. Instrukcje montażu

Szczegółowe, obrazowe instrukcje montażu dla różnych rodzajów sprzęgieł.

Katalog dostępny jest zarówno w wersji drukowanej jak również online. Jego wersję elektroniczną można pobrać i przeglądać TUTAJ.

Dodatkowe udogodnienie od Valeo – wyszukiwarka zestawów sprzęgieł online
Na tym jednak nie kończą się usprawnienia jakie oferuje Valeo w zakresie prawidłowego doboru sprzęgła do pojazdów ciężarowych. Niedawno producent zaprezentował także innowacyjną wyszukiwarkę zestawów sprzęgieł online, która pozwala na znalezienie odpowiednich części w rekordowo krótkim czasie.

Wyszukiwarka dostępna jest pod adresem: https://www.valeoservice.pl/pl/clutch-kit-finder

Opublikowane przez: TruckFocus.pl
Artykuł sponsorowany Valeo

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!