Prometeon zaprezentował nową oponę na targach IAA

4 października 2022, 14:22

Obecność Prometeon Tyre Group na targach IAA Transportation 2022 zaznaczyła się podwójnie. Na wydarzeniu, które odbyło się w Hanowerze, Prometeon zaprezentował nowy innowacyjny rozmiar opon 325/90 R24.5 dla serii produktów Serie 02 marki Pirelli.

Nowa opona została opracowana we współpracy z producentem obręczy kół Accuride Wheels. Co więcej, opony Prometeon 275/70 R22.5 U02 Urban-e Pro znalazły się w autobusach elektrycznych Karsan e-ATA, wyposażonych w opony e-Urban i opracowanych
specjalnie z myślą o pojazdach elektrycznych.

Nowa opona bezdętkowa Prometeon

Prometeon opracował rozmiar opon, ułatwiający zarówno jego montaż, jak i demontaż oraz zwiększający bezpieczeństwo podczas jazdy, a także zapewniający większą nośność (do 5 t na oponę), co daje szersze spektrum zastosowań. Nowa opona 325/90 R24.5 TL stanowi alternatywę dla rozmiarów 325/95 R24 i 12.00 R24 na nowym typie felgi specjalnie opracowanym przez Accuride.

Ponadto taka kombinacja opon i obręczy koła przy zmianie z obręczy TT na TL zapewnia redukcję masy do 957 kg w pojazdach używanych zazwyczaj w krajach Bliskiego Wschodu, gdzie ten rozmiar został najbardziej rozpowszechniony. Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu technologii, dostępnych w całej Serie 02, co pozwala Prometeon na zaoferowanie zrównoważonego produktu, optymalizując jednocześnie koszty jego eksploatacji.

Nowe obręcze są w pełni kompatybilne z czujnikami monitorującymi ciśnienie w oponach (TPMS), co w przyszłości będzie standardem.

Nowe rozmiary różnią się rodzajem zastosowanej felgi. Nowa felga monoblokowa 24,5×9 zastępuje obecne felgi: bezdętkową (TL) 24×8,5 (jednoczęściową) oraz felgę 8,5-24 (wieloczęściową), znacznie cięższą, do opon dętkowych (TT). Ma to na celu znaczne ułatwienie montażu i demontażu.

Prometeon jest pierwszym producentem opon na świecie, który zaproponował ten nowy rozmiar. Projekt został zainicjowany przy współpracy z Accuride Wheels – jednym z producentów kół do pojazdów użytkowych.

Nowe opony bezdętkowe marki Pirelli o wymiarach 325/90 R24.5 zamontowane na felgach Accuride Wheels można było zobaczyć na stoisku amerykańskiego producenta.

Opona E-Urban na autobusach Karsan e-ATA

W opony Prometeon wyposażone były autobusy elektryczne e-ATA, produkowane przez firmę Karsan i wystawione na IAA. Zamontowane zostały na nich nowe opony 275/70 R22.5 U02 Urban-e Pro marki Pirelli opracowane specjalnie do pojazdów elektrycznych. Ten rozmiar reprezentuje najnowszy stan wiedzy w zakresie osiągów w transporcie miejskim.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!