Volvo dostarczy Amazon 20 elektrycznych ciężarówek

7 października 2022, 11:32

Do końca roku Volvo Trucks dostarczy do Amazona w Niemczech w pełni elektryczne samochody ciężarowe o dużej ładowności. Szacuje się, że 20 Volvo FH Electric pokona rocznie ponad milion kilometrów drogowych, bez użycia oleju napędowego.

Samochody ciężarowe i inne pojazdy użytkowe odpowiadają za około 36% krajowych emisji pochodzących z transportu w Niemczech, co sprawia, że ​​dekarbonizacja transportu drogowego jest ważną kwestią, którą należy się zająć.

– Wielcy gracze w branży transportowej odgrywają kluczową rolę w kierowaniu wysiłkami na rzecz obniżenia śladu węglowego. Dlatego cieszę się, że Amazon współpracuje z nami, aby pomóc zmniejszyć emisje przy dłuższych i cięższych zadaniach transportowych – mówi Jessica Sandström, Senior Vice President of Product Management w Volvo Trucks.

Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności we wrześniu tego roku, a ich dostępność do transportu międzymiastowego i regionalnego stanowi ważny kamień milowy w dekarbonizacji transportu drogowego.

– Na całym świecie mamy teraz sześć modeli ciężarówek elektrycznych gotowych do zamówienia i w produkcji seryjnej, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na dekarbonizację transportu towarów. To zachęcający krok naprzód w zmniejszaniu negatywnego wpływu na zmiany klimatyczne – komentuje Jessica Sandström.

Elektryczne wersje najważniejszej gamy produktów – ciężkich samochodów ciężarowych Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX – odegrają kluczową rolę w osiągnięciu globalnego celu Volvo Trucks, zgodnie z którym w 2030 r. 50% wszystkich sprzedawanych nowych samochodów ciężarowych Volvo będą stanowić  te napędzane akumulatorami lub elektrycznym ogniwem paliwowym. Te elektryczne pojazdy o dużej ładowności mogą pracować przy masie całkowitej 44 ton, a wymienione trzy modele stanowią około dwóch trzecich sprzedaży firmy.

Dostarczone do Amazona elektryczne samochody ciężarowe Volvo zastąpią swoje odpowiedniki z silnikiem Diesla i odegrają kluczową rolę w inicjatywach elektryfikacji łańcucha transportowego.

– Amazon jest zaangażowany w dekarbonizację swojej floty, a transport pomiędzy magazynami, a sklepami wymaga jeszcze wielu udoskonaleń w zakresie redukcji emiasji CO2. – wyjaśnia Andreas Marschner, wiceprezes Transportation Services Europe w Amazon. – Dlatego wprowadzenie elektrycznych pojazdów ciężarowych Volvo do naszej floty jest tak ważnym kamieniem milowym. Prowadzimy jeden z najszybciej rozwijających się programów elektryfikacji transportu komercyjnego i będziemy nadal inwestować i wprowadzać innowacje w celu dekarbonizacji i redukcji śladu węglowego w procesie dostarczania przesyłek.

Kilka faktów o Volvo FH Electric

  • Pojemność baterii: 540 kWh
  • Moc wyjściowa: 490 kW mocy ciągłej

Zasięg wynosi do 300 km, ale Volvo FH Electric może przejechać do 500 km podczas normalnego dnia pracy,  jeśli by zapewnić dodatkowe doładowanie, na przykład podczas przerwy na lunch

Fakty o gamie elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo

  • Volvo Trucks dysponuje globalną gamą sześciu w pełni elektrycznych ciężarówek zaprojektowanych do realizacji różnych zadań transportowych
  • Modele Volvo FH, FM i FMX Electric mają GCW do 44 ton. W Europie trwa sprzedaż, a produkcja seryjna rozpoczęła się we wrześniu 2022.
  • Produkcja Volvo FL i FE Electric, do dystrybucji miejskiej i utylizacji odpadów rozpoczęła się w Europie już w roku 2019.
  • Produkcja Volvo VNR Electric dla Ameryki Północnej rozpoczęła się w  2020 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!